На території Дніпровсько-Орільського природного заповідника зареєстровано випадок африканської чуми свиней

Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області  отримало повідомлення від головного природознавця Дніпровсько-Орільського природного заповідника Акулової І.А. про виявлення 6 трупів диких свиней на території Дніпровсько-Орільського природного заповідника.

У зв’язку з чим терміново були направлені фахівці ветеринарної медицини Петриківського району для з’ясування епізоотичної ситуації на місці виявлення трупів та проведення епізоотичного розслідування, з метою уточнення діагнозу, встановлення джерел і шляхів можливого занесення збудника хвороби, визначення меж можливого епізоотичного вогнища і вжиття заходів щодо недопущення поширення збудника хвороби за його межі та проведення епізоотичного розслідування.

На місці спеціалістами: в.о. начальника Петриківського районного управління Головного управління Кравець Л.О., фахівцями Петриківської районної державної лікарні ветеринарної медицини  Аксьновою О.М., Захарченко І.В. та директором Петриківської міжрайонної державної лабораторії  Держпродспоживслужби Калюгою В.І. встановлено, що працівниками Дніпровсько-Орільського природного заповідника Головним природознавцем Акуловою І.А. та  Гріндуль О.А. під час  обходу угідь було виявлено 6 трупів диких свиней ( 1 свиноматка вагою близько 150 -180 кг та 5 підсвинків вагою 30-40 кг) трупи тварин були зосереджені в кілометровій зоні ( з координатами: 48.5103304, 34.750678;  48.509979, 34.750577).

Проведено розтин трупів диких свиней, та встановлено:  зовні – яскраво виражені прояви геморагічного діатезу,  численні крововиливи на органах  черевної та грудної порожнини.

Відібрано зразки патологічного матеріалу для досліджень з метою встановлення попереднього діагнозу. Відібраний патологічний матеріал для діагностичних досліджень  згідно  «Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней» був направлений в Дніпропетровську регіональну державну лабораторію державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Згідно результатів дослідження патологічного матеріалу від загиблих диких свиней, проведених Дніпропетровською регіональною державною лабораторією державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, підтверджено діагноз АЧС (далі: африканська чума свиней) методом ПЛР (звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 28.02.2018 №000228п.м./18).

28.02.2018 р. проведена ДНПК № 3 при Петриківської райдержадміністрації за участю (крім членів ДНПК) представників Дніпровсько-Орільського природного заповідника. На засіданні прийнято план заходів з ліквідації вогнища захворювання на АЧС згідно «Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней» та окреслені завдання та обов’язки відповідальних осіб.

 

P.S.
Чи хворіють люди на АЧС?
– Ні! Люди не хворіють на АЧС.
Які тварини хворіють на  АЧС?
– Лише домашні та дикі свині, незалежно від породи, віку та статі.