Про виявлення загиблих тварин біля с. Новопавлівка Межівського району

В 7.00 в Межівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області надійшло повідомлення від завідуючої Новопавлівської дільниці ветеринарної медицини про те, що біля села Новопавлівка Межівського району в річці Солона плавають трупи диких свиней в кількості десять голів, які знайшов 26.04.2018 року житель с. Новопавлівка гр.  Коропова Лариса.

На місце події  в 7 год. 30 хв. виїхали  начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Межівського районного управління Головного управління держпродспоживслуби в Дніпропетровській області  Костін О.О., головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Межівського районного управління Головного управління держпродспоживслуби в Дніпропетровській області  Гужва О.Н., начальник Межівської районної державної лікарні ветеринарної медицини Демченко Л.М., завідуюча Новопавлівською дільницею ветеринарної медицини Гребенюк Н.М., голова Новопавлівської територіальної громади Кондратюк І.І.,  голова  Межівської районної організації Українське товариство мисливців та рибалок Калініченко Дмитро Васильович, лісничий Межівського лісництва ДП „ Васильківського лісового господарства” С.В. Даценко, лікар-бактеріолог  Субачева Т.І.  та завідувач відділом лікар ветеринарної медицини – серолог  Варюха Т.А.  відділу лабораторних досліджень в Межівському районі Павлоградської міжрайонної державної лабораторії Державної Служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.  

В 8.00 при приїзді на місце події було встановлене слідуюче: в річці Солона на відстані 0.5 км від населеного пункту с. Новопавлівка в очеретах плавали трупи свиней протяжністю 200 метрів по руслу на середині річки,  в кількості 19 голів різного віку.

Зразу ж після огляду, про цю подію в 8 год. 30 хв. начальником відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Межівського районного управління Головного управління держпродспоживслуби в Дніпропетровській області  Костін О.О. було повідомлено: начальника управління  безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби  Потоцького О.В., голову Межівської райдержадміністрації Гребцова В.І., голову НПК при Межівській райдержадміністрації Скляренко П.В.,  відділ ДСНС та Межівський районний відділ Синельніківського РВ НП Головного управління НП в Дніпропетровській області.

В період з 10 години до 11 години фахівцями служби ДСНС на гумовому човні за допомогою мотузки було витягнуто з річки 19 трупів загиблих твари  з явним процесом розкладання тканин трупів.  Щетина  трупів, що була під водою обросла водоростями, що свідчить про те, що трупи довгий час знаходились в воді.

Фахівцями державної  лабораторії в 11 00 відбирано патматеріал на дослідження. Всього було відібрано чотири зразка (трубчасті кості) від чотирьох трупів. В повному об’ємі патматеріал відібрати було неможливо, так  як трупи почали розкладатися. 

В 12 годин  було відправлено патматеріал на дослідження в Діпропетровську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби.

Трупи витягнутих з води тварин складено в підготовлену канаву засипано хлорним вапном обкладено автошинами підпалено.

Проведено засідання НПК.