Колектив Держпродспоживслужби приєднався до Всесвітнього дня вишиванки

3 3 3 3 3 3 3 3 3 3

Сьогодні, 17 травня, фахівці Держпродспоживслужби разом із співвітчизниками всього світу та прихильниками України відзначають Всесвітній день вишиванки.

З нагоди свята команда Держпродспоживслужби вдягнула святкові вишиванки та з гарним настроєм, кульками, віночками і усмішками зробила традиційне святкове фото на Майдані Незалежності України.

У цей день традиційно українці одягають вишиванки на роботу або навчання, виходять гуляти вулицями в національних вбраннях, беруть участь в конкурсах і масових заходах.

Нагадаємо, що Всесвітній день вишиванки традиційно відзначається у третій четвер травня. В поточному році цей день припадає на 17 травня. Свято започатковано студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у 2006 році. Спершу вишиванки одягнули лише кілька десятків студентів та викладачів. Упродовж наступних років масштаби святкування в Україні лише збільшувалися. З початком бойових дій на Сході України вишиванки регулярно дарують українським захисникам.

У 2014 році, окрім України, свято відзначали вже у восьми країнах світу: США, Канаді, Німеччині, Італії, Франції, Португалії, Румунії, і навіть в Росії, попри анексію Криму та розв’язану Кремлем агресію на Донбасі.

На сьогодні географія свята охоплює понад 50 країн. Однією з найяскравіших традицій свята стали паради вишиванок, які з 2008 року проводяться майже у всіх великих українських містах.

Переглянути на сайті: consumer.gov.ua