Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2018 року на території Дніпропетровської області

Особливістю оздоровчого сезону 2018 року є збільшення попиту на оздоровлення дітей у приміській зоні Дніпропетровської області.

Протягом оздоровчої кампанії у поточному році на території області заплановано до відкриття 20  заміських дитячих закладів оздоровлення та 833 табори відпочинку з денним перебуванням дітей на базі загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, у яких відпочине понад 80 тисяч дітей.

Поступово набуває більш широкого розповсюдження тенденція до збільшення кількості закладів відпочинку з денним перебуванням дітей, можна сказати, закладів «експрес-перебування» дітей.

У зазначених закладах особлива увага приділятиметься різним формам роботи з дітьми з максимальним їх перебуванням на свіжому повітрі. У ряді закладів оновлено спортивні та ігрові майданчики.

Основною метою літнього оздоровлення являється створення власниками закладів безпечних умов для відпочинку дітей.

На жаль, практично щорічно у період літніх оздоровчих кампаній на території країни реєструються спалахи гострих кишкових інфекцій серед дітей, які відпочивають в оздоровчих закладах. Одним із прикладів 2017 року є масове отруєння  дітей Дніпропетровщини у таборі «Лазурний» м. Бердянськ Запорізької області.               

З метою недопущення масових епідемічних ускладнень на території області Держпродспоживслужба акцентує увагу власників на питаннях, які необхідно взяти на контроль під час підготовчих заходів до функціонування оздоровчих закладів:

– організувати відповідне матеріально-технічне забезпечення дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;
– забезпечити заклади питною водою гарантованої якості;
– забезпечити ефективну роботу каналізаційних мереж; 
– підготувати пляжі та місця купання дітей;
– забезпечити надання послуг з організації харчування та роботу харчоблоків у відповідності до санітарно-гігієнічних вимог з обов’язковою реєстрацією потужностей операторів ринку харчових продуктів;
– укомплектувати штати кваліфікованим педагогічним, медичним персоналом та працівниками харчоблоків.

Розпорядженням голови Дніпропетровської облдержадміністрації від 27.03.2018 № Р-168/0/3-18 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2018 року» створено оперативний штаб з координації оздоровчої кампанії, до складу якого включено і Держпродспоживслужбу.

Спеціалісти Головного управління прийняли участь в обласній робочій нараді для керіників, медичних працівників закладів оздоровлення та відпочинку з роз’ясненням вимог санітарного законодавства.

Службою проводяться комісійні перевірки стану готовності закладів оздоровлення та відпочинку з лабораторним контролем факторів навколишнього середовища.

За результатами лабораторних досліджень питна вода в оздоровчому закладі «Орлятко» П’ятихатського району не відповідає вимогам за мікробіологічними та фізико-хімічними показниками. У закладі проводяться заходи по промивці та дезінфекції водопровідних мереж. 

Нами розглядаються примірні двотижневі меню з наданням керівництву закладів пропозицій та зауважень. Аналіз розглянутих меню свідчить про недостатню кількість свіжих овочів та фруктів, кисломолочних продуктів та м’яса.

Досвід попередніх років свідчить про несвоєчасність підготовки більшості закладів, що призводить до скорочення тривалості та кількості змін.

Щорічно вимоги по завершенню підготовчих робіт за 10 днів до відкриття закладів не виконуються у закладах оздоровлення «Орльонок» Новомосковського району, «Орлятко» П’ятихатського району, «Чайка» Нікопольського району.

Крім того викликає занепокоєння матеріально – технічна база КЗ «Сільський позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Лілія» Новопільської сільської ради» (Межівський район), дитячий оздоровчий табір «Орлятко» (П’ятихатський район), дитячий оздоровчий табір «Орльонок» (Новомосковський район). Потребують оновлення та ремонту спортивні майданчики, дитячі меблі, м’який інвентар, технологічне обладнання харчоблоку.

Проте, потрібно розуміти, що успішність проведення оздоровчого сезону залежить від сумлінного виконання обов’язків працівниками закладів оздоровлення та відпочинку.