Щодо підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах області до прийняття відпочиваючих

У поточному році на території Дніпропетровської області органами місцевого самоврядування планується до відкриття 15 міських пляжів, стан підготовки до експлуатації яких щорічно оцінюється напередодні купального сезону, а саме:

  • м. Дніпро – 3 (пляжі на Монастирському острові, парків Придніпровський та Сагайдак (колишній Воронцова),
  • м. Кам’янське – 1 (міський пляж у Правобережній зоні відпочинку в районі вул. Набережна),
  • м. Кривий Ріг – 5 (пляж на ставку житлового масиву ПАТ «Південний ГЗК» (ж/м ПАТ «Південний ГЗК); пляж в парку культури та відпочинку ім. Федора Мершарцева; пляж на водному об’єкті по вул. Маршака в Тернівському районі; додатково в цьому році планується до відкриття місце відпочинку на водних об’єктах – на ставку по вул. Невській та пляж в парку «Шахтарський» Покровського району,
  • м. Нікополь – 1 (міський пляж від провулка Таврійський до провулка Береговий),
  • м. Павлоград – 1 (міський пляж в парку «1 Травня»),
  • м. Новомосковськ – 1 (міський пляж в парку ім. Сучкова),
  • Апостоловський район – 1 (м. Зеленодольськ, вул. Паркова),
  • Верхньодніпровський район – 2 (пляж м. Верхньодніпровська та пляж смт Дніпровське).

Держпродспоживслужбою 29.05.2018 проводились перевірки готовності до купального сезону  місць масового відпочинку на водних об’єктах.

Завершено підготовчі роботи і вже готові до приймання відпочиваючих пляжі у містах Нікополь, Новомосковськ, Кам’янське, Верхньодніпровськ, м.  Зеленодольськ Апостолівського району

На завершальній стадії підготовчі роботи і на пляжі у місті Павлоград – залишилось відсипати пляж піском, який вже завезено.

На жаль, керівники об’єктів відпочинку на воді в обласному центру не є взірцем добросовісного виконання своїх обов’язків.

Так, роботи по підготовці пляжу в парку Придніпровський не розпочато.

До початку купального сезону не будуть завершені підготовчі роботи і на пляжі Монастирського острову КП «Центральний парк культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка». На сьогоднішній день на пляжі проводяться роботи з підведення водопровідної мережі до питних фонтанчиків та душових, благоустрій території, проводиться монтаж біотуалетів, тіньових навісів.

На завершальній стадії підготовчі роботи на пляжі «Парк культури та відпочинку Сагайдак» (колишній Воронцова). Так, укладено договір на вивезення ТПВ, проведено лабораторний контроль питної води з фонтанчиків, води водойм та піску пляжу, обладнано медичний пункт та рятувальну станцію.

У ході перевірок підготовки пляжів до роботи у літній період Держпродспоживслужба перевіряла дотримання вимог, які передбачені Державними санітарними нормами і правилами утримання населених місць (затверджених наказом МОЗ України від 17.03.2011 № 145).

Звертаю увагу, що на кожному пляжі повинні бути організовані медичні пункти та рятувальні станції

Крім цього, щорічно пляж необхідно підсипати чистим піском або галькою.

На територіях пляжів повинні бути встановлені роздягальні, душові, питні фонтанчики, урни, громадські вбиральні.

Власники чи балансоутримувачі пляжів у процесі їх експлуатації повинні забезпечити прибирання берега, роздягалень, зеленої зони, миття тари і дезінфекцію вбиралень, а також щоденне перевезення зібраних відходів.

А у відповідності до Водного Кодексу України, ГОСТ 17.1.5.02-80 «Гігієнічні вимоги до зон рекреаційних водних об’єктів» перед початком купального сезону (двічі на місяць у травні) та у період купального сезону (червень – вересень, щотижня) власниками пляжів повинні проводиться дослідження питної води, води водоймищ, піску на пляжах.

Держпродспоживслужба і в подальшому буде контролювати дотримання гігієнічних вимог у ході експлуатації пляжів.