Держпродспоживслужба наголошує про небезпеку вживання дикорослих грибів!

До лікувально – профілактичних закладів м. Дніпро 11.06.2018 з діагнозом «Гостре отруєння дикорослими грибами» госпіталізовано 6 осіб, із них 2 дітей віком 7 та 15 років. Всі хворі перебувають у важкому стані.

Захворювання пов’язують з вживанням дикорослих грибів, які відпочиваючі збирали в лісосмузі поблизу с. Пісчанка, Новомосковського району. Зібраними грибами фарширували виловлену в річці рибу, яку вживали після смаження.

Перші прояви захворювання (блювота, рідкі випорожнення, втрата свідомості) з’явились уже на наступний день. За клінічним ознаками встановлено, що отруєнню послугувало вживання небезпечного гриба – блідої поганки.

Гриби – небезпечний продукт харчування, який може призвести до отруєння, а нерідко й смерті.

Багаторічний аналіз випадків отруєнь грибами в області свідчить, що більшість отруєнь обумовлена вживанням пластинчатих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймаються за їстівні печериці та сироїжки.

Найбільш отруйними є токсини блідої поганки, мухоморів, сморжів. Смертельною вважається навіть мінімальна доза отрути вищеназваних грибів.

Щорічно в нашій області реєструються випадки отруєння дикорослими грибами. Так, у 2017 році зареєстровано 6 випадків, з яких 5 закінчились летально.

Щоб запобігти  отруєнню грибами необхідно дотримуватись наступних порад:

  • повна відмова від споживання дикорослих грибів. Найкраще споживати штучно вирощені (печериці, гливи), купуючи їх в місцях організованої торгівлі;
  • не купувати гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах. Безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль;
  • не вживати сирих грибів;
  • не давати грибних страв дітям, гриби – не дитяча їжа!

Якщо вирішили самостійно збирати гриби, запам’ятайте: ніколи не кладіть у кошик гриби, яких не знаєте; остерігайтеся пластинчатих грибів.

Бережно відносьтесь до особистого життя та здоров’ю своїх близьких!

При перших ознаках отруєння негайно звертайтесь до лікаря.

Тільки своєчасно розпочате лікування може зберегти Ваше життя!