Щодо випадків АЧС у господарстві ДУ «Покровський виправний центр № 79»

21.06.2018 о 12.08 до Нікопольського міськрайонного управління надійшла інформація про підозру на захворювання африканською чумою свиней, поголів’я що утримувалось  в підсобному господарстві  ДУ «Покровський виправний центр №79» Південно – Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробацій Міністерства Юстиції України  (далі: підсобне господарство).

Терміново організована група ветеринарних спеціалістів підпорядкованих Головному управлінню Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, проведено епізоотичне розслідування та відбір біологічного матеріалу для лабораторних досліджень на території підсобного господарства виправного центру.

За результатами досліджень проведених Дніпропетровською регіональною лабораторією державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів підтверджено діагноз на африканську чуму свиней експертиза №001155п.м./18 від 22.06.2018.

Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при виконавчому комітеті Покровської міської ради – протокол від 22 червня 2018 року № 2 в господарстві встановлено карантин, розроблено та затверджено План заходів, щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми свиней на території підсобного господарства.

Наразі проводяться заходи з ліквідації епізоотичного вогнища захворювання та недопущення його розповсюдження  на інші території, відповідно до вимог «Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», затвердженою наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 р. за № 432/30300.

Ситуація знаходиться під контролем Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.