Фітосанітарний моніторинг – методом феромонних пасток

На сьогоднішній день, одним із найважливіших завдань Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області є своєчасне виявлення, локалізація і ліквідація регульованих шкідливих організмів.

Для забезпечення більш достовірного визначення фітосанітарного стану та для виявлення стадії імаго багатьох видів лускокрилих, короїдів та інших стовбурових шкідників, щорічно, в період вегетації, з червня по жовтень, спеціалістами Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області використовується феромонний моніторинг на виявлення шкідників сільськогосподарських та лісових рослин та запасів за допомогою феромонних пасток в господарствах, лісгоспах, елеваторах та зерносховищах. Перевага феромонного моніторингу в порівнянні з візуальним обстеженням полягає в можливості виявлення шкідників при достатньо низькій чисельності. Залежно від біології комах для феромонного моніторингу використовуються пастки різних типів.

Моніторингові обстеження феромонними пастками є надійним індикатором для визначення початку сезону розмноження карантинних та аборигенних шкідливих комах. Пастки приваблюють самців комах в радіусі кількох кілометрів та дозволяють затримати певну кількість особин – представників виду на який встановлено феромон. Пастки, як дієвий засіб, можуть використовуватися і для знищення та дезорієнтації самців більшості видів шкідливих комах, що призводить до зниження їх чисельності.

В разі виявлення вогнища невідомих шкідників Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області закликає громадян, фермерів, керівників агроформувань та комунальних служб в містах звертатися до спеціалістів служби для проведення обстежень територій з метою встановлення фітосанітарного стану та комплексу заходів для знищення або регулювання чисельності шкідливих комах.