Відбулася відеоконференція в Дніпропетровській облдержадміністрації за участю представників Держпродспоживслужби України з питань сертифікації вантажів з харчовими продуктами для експорту з України.

02 серпня 2018 року в Дніпропетровській облдержадміністрації у режимі відеоконференції відбулася експертна зустріч за участю представників Держпродспоживслужби України, спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, представників облдержадміністрації, бізнесу та громадськості. Предметом обговорення були особливості реалізації Закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», зокрема – сертифікації вантажів з харчовими продуктами для експорту з України.

Дискусія проходила в режимі реального часу на каналі «Громадянське суспільства і влада», в якій взяли участь директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Борис Кобаль, заступник начальника управління державного контролю – начальник відділу державної інспекції Юрій Перегінець та заступник директора Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Артем Саєнко.

Також, дискусія торкнулася питань з експорту української продукції на міжнародні ринки, видачі міжнародних ветеринарних сертифікатів на продукцію тваринного походження та надання права на їх видачу посадовим особам державних закладів ветеринарної медицини та регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті.

Як зазначив Борис Кобаль, сертифікація вантажів з харчовими продуктами для експорту з України регулюється Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», Законом України «Про ветеринарну медицину» та іншими нормативно-правовими актами, зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 № 857 «Про затвердження Порядку видачі ветеринарних документів», наказом Мінагрополітики України від 01.08.2014 № 288 «Про затвердження Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку».

Представників бізнесу цікавили питання стосовно експорту продуктів харчування до країн Європейського Союзу, митне оформлення вантажів, отримання еврономеру, реєстрація експорних потужностей, впровадження системи НАССР та інші аспекти сертифікації вантажів з харчовими продуктами для експорту з України.