Щодо розслідування групового захворювання на сальмонельоз

У м.Кривий Ріг 25.07.2018 зареєстровано групове захворювання  гострої кишкової інфекції (ГКІ).

З симптомами  ГКІ в КЗ «Криворізька міська лікарня №1» ДОР» госпіталізовано 2 дорослих та дитина 3-х років (члени однієї родини). При лабораторному обстеженні у всіх захворілих виділено сальмонелу ентерітідіс та встановлено діагноз «сальмонельоз».

Захворювання пов’язують з вживанням під час відпочинку 24.07.2018 в кафе ««Хінкальня грузинський ресторан» (ФОП Деркач А.П. – бар та ФОП Чаплицька К.О. – кухня), за адресою м. Кривий Ріг, пр. Пушкіна, 25  хачапурі  по – аджарськи, хінкалі з м’ясом та хінкалі з сиром.

 Симптоми захворювання почали проявляться вночі 25.07.2018 (слабкість, нудота, декілька раз пронос, підвищення температури тіла до 39,6 град.).

У результаті епідеміологічного розслідування  групового захворювання 27-30.07.2018 спеціалістами Криворізького міського управління ГУ ДПСС в Дніпропетровській області в кафе ««Хінкальня грузинський ресторан» виявлено низку порушень чинного законодавства, про що свідчать результати лабораторного контролю, проведеного Дніпропетровською регіональною Державною лабораторією Держпродспоживслужби від 01.08.2018:

– з 30-и змивів в 4-х  виділено –  St. аureus: холодильник №5 – напівфабрикати, стіл для приготування тіста, ваги для мангала, ніж для м’яса сирого;

– у готовій страві – «хінкалі з сиром»  виявлено бактерії групи кишкової палички (БГКП), не відповідає за показником МАФАнМ (4,0х105), «сир бринза» – виявлено БГКП,     St. аureus;

– зразки води питної не відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 за фізико-хімічними показниками.

За результатами позапланового заходу надано приписи про усунення порушень.

Ураховуючи виявлені порушення при проведенні розслідування випадків сальмонельозу та результати лабораторних досліджень, начальником Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області 03.08.2018 винесено Рішення про тимчасове призупинення виробництва терміном на 10 робочих днів ФОП Чаплицька К.О.  та  ФОП Деркач А.П.

Направлено лист начальнику ГУ ДПСС в Херсонській області  стосовно виявлення невідповідності в яйцях курячих столових виробництва ДП «Птахогосподарство «Чорнобаївське» ПАТ «Агрохолдинг Авангард»,  с. Східне, Білозерського району, які  використовувались для приготування хачапурі з сиром «по – аджарськи». 

Матеріали готуються в ГУ Національної поліції у Дніпропетровській області для відкриття кримінального провадження згідно ст. 325 Кримінального кодексу України.