Стихійна торгівля – небезпечна для здоров’я споживачів

Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області застерігає споживачів від купівлі харчових продуктів в місцях стихійної торгівлі.

Саме, ці небезпечні продукти можуть нести особливу загрозу, як власному здоров’ю споживачів, так і здоров’ю членів їх родин.

08 серпня 2018 в телесюжеті на «11 каналі» показано, як молочні, м’ясні, рибні продукти продаються у спеку з землі, із необладнаного автотранспорту, в антисанітарних умовах, без будь-якої ветеринарно – санітарної експертизи та ймовірно несуть чималу загрозу з виникнення гострих інфекційних шлунково – кишкових захворювань, особливо у дітей, людей похилого віку, вагітних.

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області рекомендують споживачам придбавати харчові продукти на спеціально обладнаних агропродовольчих ринках, на яких встановлене холодильне обладнання, де проводиться лабораторний контроль  якості продуктів харчування в лабораторіях ветеринарно – санітарної експертизи, що є гарантією придбання споживачами якісної і безпечної продукції.

Торгівля із землі суворо заборонена!

Саме в місцях стихійної торгівлі продаються харчові продукти невідомого походження, які не пройшли на агропродовольчих ринках ветеринарно – санітарну експертизу, не дотримуються умови зберігання, транспортування і реалізації, відсутнє холодильне обладнання.

Така продукція представляє високий ризик для здоров’я та життя людей!

Контроль за стихійною торгівлею на законодавчому рівні до повноважень Держпродспоживслужби не відноситься.

У Держпродспоживслужби відсутні важелі впливу на підприємців, які здійснюють стихійну торгівлю.

Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області рекомендує споживачам користуватися лише послугами агропродовольчих ринків або мережами супермаркетів продуктових магазинів.