На Житомирщині запрацював сучасний завод із виробництва насіння

3

5 вересня поточного року в с. Почуйки Попільнянського району Житомирської області відбулася офіційна церемоніявідкриттясучасного заводу із виробництва насіння компанії «Байєр», який забезпечить до 25% потреби України у високоякісному насінні кукурудзи.

У заході взяли участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета, голова Житомирської ОДА Ігор Гундич, директор Департаменту фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби – Головний державний фітосанітарний інспектор України Андрій Челомбітко, начальник управління контролю у сфері насінництва та розсадництва Департаменту фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби Віктор Стефківський, начальник Головного управління Держпродспоживслужби Житомирській області Олександр Шпита, представники ГУ ДПСС в Житомирській області і ДУ «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія».

Як відзначив Андрій Челомбітко, Україна є лідером з виробництва кукурудзи у світі і таким чином робота такого сучасного заводу дозволить забезпечити стабільне виробництво цієї культури.

Новий завод є найбільшим підприємством такого типу в Україні та одним із найбільших у Європі. Інвестиції у підприємство забезпечать постачання високоякісного насіння кукурудзи традиційної селекції DEKALB® на внутрішній та зовнішні ринки країни.

Компанії «Байєр» виробляє в Україні та імпортує до України якісне та високопродуктивне насіння кукурудзи, ріпаку та овочів.

Завод, до складу якого входитимуть дві сушарки для насіння та логістичний центр, розпочне роботу для забезпечення попиту на високоякісне насіння кукурудзи в Україні у посівному сезоні 2019 року. Його потужності постачатимуть насіння кукурудзи традиційної селекції DEKALB® 2,5 тисячам українських господарств. У майбутньому планується розширення діяльності заводу, в тому числі й постачання на міжнародні ринки.

Новий завод «Байєр» забезпечить близько 85 постійних і 220 сезонних робочих місць для виробництва, зберігання та вчасної дистрибуції 750 000 посівних одиниць насіння кукурудзи щорічно.

Переглянути на сайті: consumer.gov.ua