Щодо стабілізації екологічної ситуації після витоку рідкого хлору

03.09.2018 у м.Кривому Розі під час проведення планових робіт на підприємстві КП «Кривбасводоканал» стався витік близько 30 кг рідкого хлору.

При контакті із зовнішнім повітрям утворилася хмара газоподібного хлору об’ємом приблизно 3 м3, яка поширилася площею біля 100 м2.

Причиною надзвичайної ситуації стала деформація ущільнювача транспортувальної ємності. За допомогою підрозділу ВГРЗ пошкодження ліквідовано.

У наслідок події постраждала 54-річна жінка – оператор хлорних установок, яку госпіталізували до районної лікарні каретою швидкої з підозрою на отруєння парами хлору.

З метою оцінки впливу наслідків надзвичайної ситуації Головним управлінням було залучено фахівців Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби для проведення лабораторно-інструментальних досліджень атмосферного повітря у прилеглих до підприємства районах (м. Кривий Ріг, Криворізький та Широківський район).

Спеціалістами Держпродспоживслужби проводиться щоденна роз’яснювальна робота серед населення щодо можливих негативних наслідків та своєчасного звернення за медичною допомогою.

З 05.09.2018 організовані моніторингові лабораторно-інструментальні дослідження атмосферного повітря.

Станом на 07.09.2018 року ситуація стабілізувалася, вміст хлору не перевищує ГДК.