Оперативна інформація щодо епідрозслідування захворюваності учнів у Комунальному закладі освіти «Середня загальноосвітня школа №62» Дніпровської міської ради

Станом на 18.09.2018 за медичною допомогою звернулося до лікувально-профілактичних закладів міста 39 учнів КЗО «СЗШ №62»ДМР.

На стаціонарному лікуванні перебуває 11 дітей, виписано 19 дітей з діагнозом «ГКІ не встановленої етіології», 9 дітей знаходиться під медичним спостереженням амбулаторно. Захворілі – діти із різних класів, переважно учні початкових класів (64%).

У ході проведення епідеміологічного розслідування спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області виявлено низку порушень чинного законодавства, які ймовірно сприяли виникненню та розповсюдженню інфекції.

Встановлено, що найбільш вірогідною причиною виникнення спалаху серед дітей послугувало забруднення питної води. Це стало можливим у зв’язку з недосконалістю системи внутрішніх мереж гарячого та холодного водопостачання у закладі.

Так, під час обстеження зафіксовано факт роботи системи гарячого та холодного водопостачання в об`єднаному режимі, що, в свою чергу, призводить до зниження тиску та обміну гарячої води з зовнішньої системою холодного водопостачання. У той же час, застояна тепла вода являється оптимальним середовищем для розвитку як кишкових бактерій, так і вірусів. Крім цього, візуально визначалося жовте забарвлення проточної води.

Централізована подача гарячої проточної води у школі відсутня. Для вирішення цього питання встановлено накопичувальні електроводонагрівачі.

Проте, подача гарячої проточної води до умивальників їдальні, туалетів школярів та персоналу не забезпечувалась.

Електроводонагрівачі, які встановлені в школі, пов`язані в єдину мережу, що недопустимо.

Потрібно зазначити, що керівництвом закладу не надано жодного документу, що підтверджує проведення  промивки та дезінфекції резервуарів електроводонагрівачів з часу їх встановлення, у тому числі після літніх канікул.

Ми маємо припущення, що до мереж холодного питного водопостачання потрапила застійна гаряча вода з резервуарів цих електроводонагрівачів.

Крім того, виявлено порушення чинного законодавства на харчоблоці:

  • порушення температурного режиму зберігання кисломолочної продукції та гастрономії;
  • відсутність подачі гарячої проточної води до умивальників перед обідньою залою та в туалеті для працівників харчоблоку, що унеможливлює дотримання вимог особистої гігієни персоналом;
  • система вентиляції на харчоблоці не працювала та інше.

Виявлені на харчоблоці порушення свідчать про халатність з боку персоналу та недотриманням елементарних правил дотримання особистої гігієни. Це підтверджується і результатами лабораторних досліджень змивів, відібраних на харчоблоці їдальні (виділена патогенна та умовно-патогенна мікрофлора у змивах із рук кухаря, ложки та виделки столових, розносу «готова продукція» тощо).

Фахівцями ВСП «Дніпровський міський відділ лабораторних досліджень ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України» 13.09.2018 в КЗО «СЗШ №62»ДМР проведена заключна дезінфекція.

З метою встановлення причин виникнення випадків захворювання, Головним державним інспектором Дніпропетровської області винесено Рішення про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів на потужності ТОВ «Контракт Продрезерв 5» за адресою: Дніпропетровська область, м.Дніпро, вул. Будівельників, 26 терміном на 10 робочих днів (№4.2/1820011 від 13.09.2018).

Винесено Рішення про вилучення з обігу харчових продуктів (м’ясо свинина, риба хек, банани свіжі, огірки свіжі, цибуля свіжа, борошно пшеничне) №4.2/1820038 від 13.09.2018.

Проінформовано ГУ Національної поліції в Дніпропетровській області та  Дніпропетровську ОДА щодо ситуації у навчальному закладі.

Наказом по КЗО «СЗШ №62»ДМР від 13.09.2018 №85 навчально-виховний процес у школі призупинено з 14.09.2018 по 21.09.2018.

За результатами лабораторних досліджень, проведених Дніпропетровською регіональною Державною лабораторією Держпродспоживслужби, проби питної води, відібраних на харчоблоці, а також бутильованої води, що знаходилася безпосередньо у класах, не відповідали вимогам ДержСанПіНу за мікробіологічними показниками.

За даними ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України» від 18.09.2018  від 3-хворих дітей та 3-х контактних виявлено РНК норовірусів.

На 19.09.2018 заплановано проведення засідання комісії з питань ТЕБ та НС при Дніпровській міській раді.

Розслідування триває.