Отруєння грибами!

12 жовтня у прес-центрі ІА «МОСТ-ДНІПРО» відбулася прес-конференція на тему: «На Днепропетровщине зафиксированы новые случаи отравления грибами: статистика и профилактика».

У прес-конференції взяла участь начальник відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович.

Вона повідомила, що станом на 12.10.2018 року на Дніпропетровщині вже зареєстровано 10 випадків отруєння грибами. Всього постраждало 19 осіб, в т.ч. 1 летальний (дитина 7 років) та 1 вагітна.

 Випадки зареєстровані:

  • у м.Дніпро (5 випадків – 11 постраждалих, в т.ч. 1 летальний – дитина 7 років);
  • у м.Павлоград (2 випадки – 3 постраждалих);
  • у м.Кам’янське (2 випадки – 4 постраждалих, в т.ч. 1 вагітна);
  • у Дніпровському районі (1 випадок – 1 постраждалий).

Неля Полюхович повідомила, що для збереження здоров’я краще утриматися від збору дикорослих грибів.

Для тих, хто, незважаючи на зареєстровані отруєння грибами, небезпечність цієї страви, збирається в ліс, Неля Полюхович нагадала про правила, яких необхідно дотримуватися:

— ніколи не беріть тих грибів, яких ви не знаєте, якщо гриб викликає хоч найменший сумнів, краще його позбутися;

— не рекомендується збирати старі перестиглі гриби;

— не пробуйте на смак сирі гриби;

— не збирайте грибів, які мають потовщену внизу ніжку з блідим плівчастим кільцем-залишком оболонки. Таке потовщення і кільце-перші ознаки смертельно отруйної блідої поганки;

— гриби збирайте тільки з цільною ніжкою. Це допоможе вам вдома ще раз перевірити, чи не потрапив випадково між їстівними отруйний гриб. Пам’ятайте, що у блідої поганки на нижній поверхні пластинки завжди бліді;

— не довіряйте доморощеним знавцям, які вважають себе незаперечними авторитетами при збиранні грибів та виходять не з наукових позицій, а з власних тверджень та помилкових дослідів;

— не збирайте гриби біля сміттєзвалищ та доріг.

Перша допомога:

Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювання, головний біль, галюцинації, біль у животі):

Негайно викликайте «Швидку допомогу» та акцентуйте увагу на тому, що захворілий вживав гриби!

До її приїзду промийте шлунок 1-2 літрами сольового розчину, можна зробити очисну клізму. Пийте багато рідини. Навіть при полегшенні стану обов’язково зверніться до найближчого лікувального закладу. Недоїдених грибів не викидайте, їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, що потрапила до організму.

Після надання первинної допомоги дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс.

Заборонено:
– вживати будь-які ліки та їжу, алкогольні напої, молоко – може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику;

– займатися будь-якими іншими видами самолікування.

Бережіть своє здоров’я!