У рамках проекту Twinning відбувся навчальний семінар

З 31 жовтня по 01 листопада в Чернігові проходив семінар-тренінг з питань застосування міжнародних стандартів, обстежень та лабораторної діагностики на виявлення карантинних та інших шкідливих організмів.

Це третій семінар у 2018 році, що відбувся для фахівців фітосанітарних лабораторій України в рамках проекту Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб».

Цього разу на базі ДУ «Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія» навчались спеціалісти відділів фітосанітарного аналізу обласних фітосанітарних лабораторій – ентомологи та фітогельмінтологи.

Семінар розпочався з привітального слова начальника ГУ Держпродспоживслужби у Чернігівській області Юрія Павлішена. Також перед учасниками заходу виступили директор ДУ «Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія» Микола Крупеник, начальник Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Чернігівській області – Володимир Яременко, завідувач сектору аналізу ризиків Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби – Ольга Башинська та постійний радник проекту Twinning в Україні Райвіс Гросбардіс.

Відповідно до затвердженої програми заходу учасникам було презентовано понад 20 презентацій щодо карантинних та інших небезпечних шкідників і нематод.

Тренінги проводили Гуніта Бокума – директор Національної фітосанітарної лабораторії, Державної служби захисту рослин Латвії та доктор Петер Бауфельд, Науковий співробітник Інституту національного та міжнародного здоров’я рослин, Федерального науково-дослідного центру культурних рослин «Інститут Юліуса Кюна», Німеччина.

Зокрема, учасники семінару розглянули такі шкідливі організми як Anoplophora chinensis Bursaphelenchus xylophilus Ceratitis capitata Tuta absoluta Globodera rostochiensis Ditylenchus destructor та інші. Експерти проекту, крім безпосередньо презентацій, надали можливість вітчизняним фахівцям переглянути колекційний матеріал карантинних шкідників і нематод. Це викликало значний інтерес і жваву дискусію між українськими та європейськими спеціалістами.

Окремим розділом семінару була тема щодо нових карантинних організмів. Були представлені карантинні шкідники і нематоди, які розглядаються країнами ЄС як потенційні карантинні шкідливі організми. Щодо них учасникам семінару було продемонстровано біологічні особливості, способи розповсюдження та діагностичні особливості. Ця частина семінару особливо зацікавила українських спеціалістів так як саме по більшості з розглянутих видів зараз в Україні розпочато аналіз фітосанітарного ризику.

Також учасники семінару ознайомились з роботою відділу фітосанітарного аналізу ДУ «Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія» де познайомились з колегами, поспілкувались на актуальні теми щодо діагностики шкідливих організмів та акредитації лабораторій за ISO 17025/2006.

Переглянути на сайті: consumer.gov.ua