Щодо ситуації з опалення дитячих садків та шкіл Дніпропетровщини

12 листопада у прес-центрі ІА «МОСТ-ДНІПРО» відбулася прес-конференція на тему: «Щодо ситуації з опалення дитячих садків та шкіл Дніпропетровщини»

 У прес-конференції взяла участь начальник відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович.

Неля Полюхович  повідомила, що станом на 09.11.2018 без опалення залишалося 75 дошкільних та  55 загальноосвітніх навчальних закладів, 22 лікувально-профілактичних закладів міста Кривого Рогу у зв’язку з відсутністю газопостачання на котельні ДП «Криворіжтеплоцентраль».

Зазначена ситуація стала причиною проведення у м.Кривому Розі 10.11.2018 позачергового засідання міської комісії з ТЕБ та НС, на якому прийнято рішення щодо забезпечення котелень газом ДП «Криворіжтеплоцентраль».  

Управлінням освіти та науки Криворізького міськвиконкому прийняло рішення про призупинення начального процесу в школах, де відсутнє опалення.

Станом на 12.11.2018 ДП «Криворіжтеплоцентраль» в роботу запущено             4 котельні з 6. 

У місті Павлоград у зв’язку з не вирішеним питанням подачі газу на котельні без опалення залишаються 20 дошкільних навчальних закладів та 19 шкіл, які підключені до централізованих мереж.

Продовжує залишатися без централізованого опалення центральна частина міста Камянське та мікрорайони Черемушки, Дніпробут, теплопостачання яких забезпечує ПАТ «Дніпровська теплоцентраль». Як наслідок – не опалюються 35 дошкільних навчальних закладів та 24 школи. Із-за складної ситуації з опаленням школи продовжують перебувати на канікулах з 12.10.2018.

На разі проводяться роботи з переобладнання громадських закладів та житлового фонду міста на індивідуальне опалення від електромережі, а також встановлення твердопаливних котелень.

У м.Дніпро не опалюється 3 школи (НВК № 12 – аварія котельні; українсько-американський ліцей,  СЗШ №82 – затримка підключення котелень) та 1 дошкільний навчальний заклад  (ДНЗ№77 – затримка підключення котельні, опалюється від котельні Укрпошти).

Продовження канікул – вимушений крок для збереження здоров’я дітей. Яскравий приклад – Петриківський район, де на додаткових канікулах знаходяться учні 12 шкіл, Васильківський район – 10 шкіл.  

Чому так сталося – це питання до керівництва району, бо саме від нього залежала своєчасність укладення договір на постачання газу для опалення закладів.