Щодо захворюваності на грип та ГРЗ у Дніпропетровській області

30 листопада у прес-центрі ІА «МОСТ-ДНІПРО» відбулася прес-конференція на тему: «Щодо захворюваності на грип та ГРЗ у Дніпропетровській області»

У прес-конференції взяла участь начальник відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович.

Неля Полюхович  повідомила, що  грип та гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) являються найбільш поширеними серед інфекційних захворювань людей.

Щороку на грип та ГРЗ хворіє кожен четвертий житель Дніпропетровської області.  

За прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я  у сезоні 2018-2019 років в Україні циркулюватимуть наступні віруси грипу:

– вірус, подібний A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09;

– вірус, подібний A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2);

– вірус, подібний B/Colorado/06/2017.

Вірус «Мічиган», який  циркулював в Україні два останні роки, який   спричинив масові захворювання людей.

З іншими двома видами грипу Україна стикнеться вперше. Їхні наслідки невідомі.

Під час прес-конференції Неля Полюхович повідомила, що за даними  КЗ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» на 47-му тижні 2018 року в Дніпропетровській області захворюваність на грип та ГРЗ зросла на 7%, проте вона нижче показника минулого року та епідемічного порогу. 

До лікувально-профілактичних закладів з приводу гострих респіраторних захворювань за медичною допомогою звернулося 14 тисяч 876 осіб (показник захворюваності на 100 тисяч населення 447,7).

Перевищення середнього обласного показника захворюваності спостерігається на 14 адміністративних територіях у містах: Вільногірськ, Кривий Ріг, Кам’янське; серед сільських територій: у Синельниківському, Новомосковському, Петриківському, Верхньодніпровському, Томаківському та  Криничанському районах.

Найвищі рівні захворюваності зареєстровано серед мешканців м.Вільногірськ (824,3), найнижчій – в м.Першотравенськ (182,5).

У зв’язку з підвищеним рівнем захворюваності на грип та ГРЗ призупинено навчальний процес у окремих класах навчальних закладів м.Дніпра, м.Кам’янського, м.Кривого Рогу, Криничанського, Новомосковського та Синельниківського районів. Всього закрито 75 класів,  із загальною кількістю учнів – 2500.

Неля Полюхович,  наголосила, що основним заходом профілактики захворювання на грип є вакцинація.

В аптеках уже наявні вакцини проти грипу. Тож, можна придбати вакцину в аптеці за власні кошти і зробити щеплення у закладі охорони здоров’я. Орієнтовна вартість вакцин – від 250 до 350 грн.

Цього року українцям доступні дві вакцини проти грипу: «Ваксігрип Тетра» (виробник – «Санофі Пастер», Франція) та «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея).