Про якість новорічних іграшок та дитячих подарунків

04 грудня у прес-центрі ІА «МОСТ-ДНІПРО» відбулася прес-конференція на тему: «Про якість новорічних іграшок та дитячих подарунків»

У прес-конференції взяла участь начальник відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович.

Неля Полюхович розповіла дніпрянам, як правильно вибрати дитячі подарунки, прикрасити ялинку і при цьому не нашкодити собі та оточуючим:

«При покупці дитячих подарунків, новорічних іграшок, гірлянд і мішури зверніть увагу на фарбування і наявність «хімічного» запаху.

Новорічні прикраси та подарунки не повинні виділяти різкого запаху, фарба з поверхонь не повинна чіплятися до рук, а блискітки з боків неповинні обсипатися або прилипати. Звертаю увагу, що якісні скляні кулі покриваються шаром сріблення зсередини, а не ззовні. 

Ніколи не вибирайте подарунки та іграшки лише за принципом «красиво/некрасиво», а при їхньому виборі зверніть увагу на їхню якість та безпечність.

Неякісне кріплення і тендітні затискачі можуть призвести до того, що від падіння гірлянди з лампочками спалахне пожежа, а при найменшому торканні до ялинки, скляні іграшки падають і б’ються. На жаль, безліч безіменних китайських брендів, якими завалені ларьки і супермаркети напередодні Нового року, не надто ретельно підходять до відбору кріплень і петель для куль, фігурок, електрогірлянд.

Якщо навіть ризикуєте купувати електричні прикраси і різну ілюмінацію без сертифікатів та будь-яких гарантій, переконайтеся, що лампочки не випадають з гнізд, вилка і  шнур надійно з’єднані і не піддаються на злам. Бажано також включити гірлянду перед покупкою і перевірити, щоб після хвилини-другої гірлянда не розпочала видавати різкий «горілий» або «хімічний» запах, та не занадто сильно нагрівалася» – наголосила Неля Полюхович.

 Спеціаліст Держпродспоживслужби зазначила, що купувати іграшки краще із екологічних матеріалів.

«Не забувайте, що «еко-іграшка», іграшки з екологічно чистих матеріалів коштують дорожче, але ви напевно будете знати, що ваша дитина не отримає хімічне отруєння при контакті з новорічними прикрасами. Купуйте якісні вироби, у яких вказаний виробник, є сертифікати якості» – повідомила вона.

Неля Полюхович підкреслила, що у ялинкових прикрасах та дитячих подарунках низької якості може міститись фенол, свинець і інші токсичні речовини, які небезпечні для людини і особливо для дітей.

«Визначити візуально, безпечний перед вами товар, чи ні, складно навіть для фахівців. Тому, купуючи вироби, вимагайте у продавців сертифікати якості», – сказала вона.

Тож бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких. Нехай Новорічні та Різдвяні свята принесуть тільки приємні сюрпризи та радість!