Про санітарно-епідемічну ситуацію з інфекційної захворюваності

11 грудня у прес-центрі ІА «МОСТ-ДНІПРО» відбулася прес-конференція на тему: «Про санітарно-епідемічну ситуацію з інфекційної захворюваності»

У прес-конференції взяла участь начальник відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович.

Неля Полюхович повідомила, що на 48-му тижні 2018 року за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів звернулося 16 тисяч 242 особи (показник захворюваності на 100 тисяч населення 488,8) з приводу гострих респіраторних захворювань (ГРЗ). Якщо порівнювати з минулим тижнем, захворюваність зросла на 9%, але залишається нижче показника минулого року.

Найвищі рівні захворюваності зареєстровано серед мешканців Криничанського району (814,37), найнижчій в місті Першотравенську (206,6).

У зв’язку з підвищеним рівнем захворюваності на грип та ГРЗ призупинено навчальний процес у окремих класах навчальних закладів м.Дніпра, м.Кам’янського, м.Кривого Рогу, м. Жовтих Вод, Криничанського, та Солонянського районів. Всього закрито 254 класи,  із загальною кількістю учнів – 6350.

До того ж Неля Полюхович повідомила, що в Дніпропетровській області триває епідемія з кору. Всього у поточному році зареєстровано 959 випадків кору. У порівнянні з минулим роком відмічається зростання захворюваності майже у 40 раз. Питома вага дітей у загальній структурі захворілих – 52%. Не мали щеплень проти кору – 78% захворілих.

Стан захворюваності мешканців Дніпропетровської області на гострі кишкові інфекції відповідає сезонному рівню. За 10 місяців поточного року в Дніпропетровській області зареєстровано 6871 випадок захворювання на гострі кишкові інфекції, що на 21% менше минулого року. Працівники Держпродспоживслужби взяли участь у розслідуванні 7 спалахів гострих  кишкових інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 70 осіб, з них 56 дітей (80%).

Спалахи реєструвались в інтернатних, дошкільних, загальноосвітніх закладах та закладах ресторанного господарства.

«Найбільш резонансний спалах гострої кишкової інфекції норовірусної етіології зареєстровано серед дітей середньої загальноосвітньої школи № 62 м.Дніпро постраждало 39 дітей. Причиною виникнення спалаху стала неякісна питна вода. За результатами виявлених порушень Держпродспоживслужбою відповідні інформації направлено до правоохоронних органів», повідомила Неля Полюхович.