В підсобному господарстві с. Топило, Томаківського району зафіксовано спалах африканської чуми свиней (АЧС)

Відповідно до звіту про результати дослідження методом дослідження ПЛР патологічного (біологічного) матеріалу виданого Дніпропетровською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби від 12.01.2019 року № 000046п.м/19  виділено ДНК вірусу африканської чуми свиней, від загиблих свиней в підсобному господарстві за адресою с. Топило, Мирівської ОТГ, Томаківського району, Дніпропетровської області.

13.01.2019 року у епізоотичному вогнищі знищено та спалено 19 голів свиней хворих на африканську чуму свиней та проведено низку заходів згідно плану щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми свиней на території с. Топило, Мирівської ОТГ, Томаківського району, Дніпропетровської області.

Проведено позачергове засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії Томаківської районної державної адміністрації Дніпропетровської області за участі Марганецького міськрайонного управління Держпродспоживслужби Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області щодо посилення заходів з недопущення поширення африканської чуми свиней територією області. Приватне господарство даної особи оголошено епізоотичним вогнищем щодо африканської чуми свиней та встановлено карантин з 13 січня 2019 року. 

Зона захисту неблагополучного пункту контролюється двома карантинними ветеринарно-поліцейськими постами з дезбар’єрами на виїзді з с. Топило з попереджувальними знаками. У зоні спостереження до якої потрапили с. Мирова та смт Томаківка організовано заходи щодо обліку усього поголів’я свиней в зонах захисту та спостереження органами місцевого самоврядування.