Щодо захворюваності на грип та ГРЗ у Дніпропетровській області

15 січня у прес-центрі ІА «МОСТ-ДНІПРО» відбулася прес-конференція на тему: «Щодо захворюваності на грип та ГРЗ у Дніпропетровській області»

У прес-конференції взяла участь начальник відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович.

Неля Полюхович  повідомила, що  грип та гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) являються найбільш поширеними серед інфекційних захворювань людей.

Щороку на грип та ГРЗ хворіє кожен четвертий житель Дніпропетровської області. 

Офіційно моніторинг захворюваності по грипу та ГРЗ проводиться з 40-го тижня (жовтень) 2018 по 20- й тиждень (травень) 2019, коли щотижнево відстежується захворюваність.

Ріст захворюваності на грип та ГРЗ в Дніпропетровській області відмічався  з 46-го тижня минулого року (з 09 по 15.11.2018), коли у порівнянні з попереднім тижнем  захворюваність зросла на 10,6%.

У цей період  за медичною допомогою звернулося майже 14 тисяч осіб, із них дітей віком до 17 років – 9,1 тисяч.

У подальшому захворюваність щотижнево зростала у середньому на 7%-9%. Найвищі рівні захворюваності відмічались на 50 та 51 тижнях минулого року – з 07 по 21 грудня 2018, коли за медичною допомогою звернулось майже 20 тисяч осіб, із них 13 тисяч дітей (66,3%).

У цілому по області рівні захворюваності на грип та ГРЗ не досягали епідемічного порогу.

Проте, на окремих територіях перевищення епідпорогу відмічалось ще на 47 тижні минулого року ( 16-23 листопада 2018) – містах Вільногірськ, Кривий Ріг, Кам’янське, районах – Синельниківський, Новомосковський, Петриківський, Верхньодніпровський, Томаківський та  Криничанський.

Протягом 1-го та 2 тижня поточного року по області показник захворюваності на грип та ГРЗ нижче епідемічного порогу. Проте, найвищий рівень захворюваності зареєстровано серед мешканців міста Вільногірськ                  (ін. показник 1232,2 на 100 тис. населення).

На другому тижні поточного року всього за медичною допомогою звернулось 14,2 тисяч осіб, що на 14% менше, ніж за попередній тиждень. Серед загальної кількості  захворілих 8,9 тисяч становлять діти (62,7%).

Така тенденція спостерігається, практично, щороку, що пов’язано з шкільними канікулами та Новорічними святами. Враховуючи, що переважна частина серед захворілих припадає на дітей, роз’єднання дитячих колективів під час шкільних канікул впливає на загальну захворюваність.

Летальних випадків від грипу та ГРЗ по області не зареєстровано.

Також, Неля Полюховия повідомила, що по Україні протягом епідсезону померло 11 осіб, із них – 3 дітей віком до 17 років. Жоден із померлих не був вакцинований проти грипу. Найбільша кількість летальних випадків по місту Києві – 5.

 По Україні перевищення епідемічних рівнів відмічається лише у 2-х областях: Київській та Житомирській.

 При лабораторному обстеженню  від хворих виділяються віруси грипу типу А. По Україні домінують віруси типу А (H3N2) – 64% серед позитивних результатів.

За прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я  у сезоні 2018-2019 років в Україні циркулюватимуть наступні віруси грипу:

– вірус, подібний A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09;

– вірус, подібний A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2);

– вірус, подібний B/Colorado/06/2017.

Найважче грип переносять люди старші 65 років та діти до 3 років.  Збудник грипу провокує  розвиток у них серйозних ускладнень з боку серцево-судинної системи, легенів, ендокринних органів, нервової системи.

Найефективнішим способом боротьби із грипом  є завчасна вакцинація. Рекомендується вакцинуватись від грипу перед початком сезону, проте  можна робити щеплення впродовж усього сезону, так як імунітет виробляється упродовж  10-14 діб з дня вакцинації.

При перших проявах захворювання викличте лікаря для обстеження та призначення ефективного лікування.