В підсобному господарстві с. Топило, Томаківського району зафіксовано спалах африканської чуми свиней (оновлено)

На початку 2019 року на Дніпропетровщині був зареєстрований випадок африканської чуми свиней (далі АЧС).

АЧС — одна із найбільш небезпечних хвороб свиней, що набуває поширення в європейських країнах та є обов’язковою для реєстрації у Всесвітній організації охорони здоров’я тварин.

Захворювання характеризується високою смертністю та завдає значних економічних збитків, зумовлених відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, витратами на проведення моніторингових діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів у разі загрози чи виникнення хвороби та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження.

На прес-конференції, яка відбулась в інформаційному агентстві «Новий міст» в.о начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Андрій Валерійович Говтвян розповів, що спалах АЧС виник в с. Топило, Томаківського району у приватному господарстві. На місто виїхали спеціалісти Держпродспоживслужби. В ході проведення епізоотичного розслідування було встановлено, що тварини утримувались в приватному господарстві з порушенням ветеринарно-санітарних норм.

У неблагополучному пункті з АЧС (с. Топило Мирівської об’єднаної територіальної громади Томаківського району Дніпропетровської області) на цей час проводяться всі заходи передбачені «Планом ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання» затвердженим рішенням ДНПК Томаківського району у епізоотичному вогнищі, зоні захисту та зоні спостереження.

Також, що в стислі терміни, було проведено засідання ДНПК при облдержадміністрації. Головуючим на цьому засіданні був перший заступник Голови облдержадміністрації – Кужман Олег Миколайович. В своїй доповіді він наголосив Головам районних державних адміністрацій взяти під персональну відповідальність своєчасність та ефективність виконання рішень Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України, Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Обласній Державній Адміністрації та заходів з профілактики та ліквідації інфекційних хвороб тварин, зокрема АЧС на території району. Посилити широку роз’яснювальну інформаційно-просвітницьку роботу серед населення з питань профілактики АЧС з залученням засобів масової інформації.

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Паращенко Віталій Анатолійович загострив увагу на вирішенні питання ідентифікації тварин та птиці, що утримуються мешканцями населених пунктів районів та міст для проведення необхідних ветеринарно-санітарних заходів та вирішення інших питань, що стосуються сільськогосподарських та домашніх тварин. Тому, що причини розповсюдження АЧС характерні в більшості випадків: невиконання елементарних вимог біозахисту тваринниками свинарської галузі, сільгосппідприємств та домогосподарств; неконтрольоване перевезення живих тварин, сировини та продукції тваринного походження; недостатній контроль за популяцією диких кабанів в мисливських угіддях.

На прикінці прес-конференції Говтвян А.В. запевнив, що на цей час ситуація знаходиться під контролем фахівців Держпродспоживслужби.