Інформаційне повідомлення про стан розвитку та розповсюдження основних шкідників і хвороб сільськогосподарських рослин у Дніпропетровській області станом на 28 лютого 2019 року

МЕТЕОРОЛОГІЧНІ УМОВИ

У третій декаді лютого спостерігалось зниження температури повітря до 11,5° морозу. Середньодекадна температура становила 2,2° морозу, максимальна підвищувалась до 10º тепла. Опади відмічались невеликі, сума їх склала 2 мм або 15% норми.

Агрометеорологічні умови ІІ та ІІІ декад лютого сприяли слабким процесам вегетації озимини, але відростання зеленої маси не було. Глибина промерзання ґрунту склала 5 см. Мінімальна температура на глибині залягання вузла кущіння знижувалась до 1º морозу і була вище критичної температури вимерзання озимих. Критична температура вимерзання озимої пшениці для середньої зимостійкості в фазі кущення становила 13,1º морозу.

Мишоподібні гризуни

У ІІІ декаді лютого на сільськогосподарських угіддях виявлено сліди життєдіяльності шкідників на поверхні грунту, а також появу нових жилих нір. За встановлення теплої погоди, у І декаді березня, очікується розмноження та активне розселення гризунів.

На посівах озимої пшениці шкідниками заселено 69% обстежених площ, середня чисельність – 0,5 кол/га з 2,5 ж.н., максимально 3 кол з 5 жилими норами.

Гризуни виявлені на 61% обстежених площ посіву озимого ріпаку, середня чисельність 0,4 кол/га з 2,1 ж.н., максимально 3 кол з 4 жилими норами.

На посівах багаторічних трав середня чисельність колоній шкідників складала 0,7 кол/га з 2,5 ж.н., максимально 4 кол/га з 5 жилими норами.

На неорних землях середня чисельність колоній мишоподібних гризунів – 1,3 кол/га з 2,2 ж.н., максимально 4 кол з 5 ж.н.