Дитячі пустощі або безвідповідальність дорослих: чому в школах Дніпра почастішали випадки отруєння дітей?

12 березня 2019 року у медіацентрі «Інформатор» за участю начальника відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Нелі Полюхович відбулася прес-конференція на тему: «Дитячі пустощі або безвідповідальність дорослих: чому в школах Дніпра почастішали випадки отруєння дітей?».
За повідомленням пані Нелі, в школах Дніпра та області з початку року було зафіксовано декілька резонансних випадків хімічного отруєння дітей.
Так, 23 січня 2019 року до Держпродспоживслужби надійшло повідомлення про розпилювання невідомої речовини у навчально-виховному комплексі № 122 (м. Дніпро, вул. Кожедуба, 49).
У ході розслідування було встановлено, що під час перерви у коридорі першого поверху навчального закладу, учнем 8-го класу було розпилено газовий балончик «Перець-4». На час події в будівлі навчального закладу перебувало 320 дітей. Керівництвом закладу було оголошено загальну евакуацію учнів та персоналу, а також проведено провітрювання всіх приміщень. Директором навчального закладу було викликано швидку медичну допомогу, поліцію та МНС. Медичними працівниками проведено огляд учнів. Чотирьох школярів, які скаржилися на сльозотечу та подразнення слизових оболонок, було госпіталізовано до лікувально-профілактичних закладів міста. Навчально-виховний процес у освітньому закладі відновлено 24 січня 2019 року.

Другий випадок отруєння було зареєстровано 12 лютого 2019 року в Криворізькій загальноосвітній школі № 116, де від вживання бутильованої питної води, до якої було додано невідому речовину, постраждало чотири учні 7-го класу. Школярам було надано першу домедичну допомогу, викликано швидку медичну допомогу. Для подальшого огляду дітей було госпіталізовано в лікарню, але продовження вияву симптомів не було, тому школярів відпустили з попереднім діагнозом: «легке отруєння».
Під час розслідування випадку в класі знайшли порожню пляшку від «Вайт – спіріту». Велика ймовірність того, що саме цю рідину було додано до бутильованої питної води.
Третій випадок отруєння дітей внаслідок гри із саморобними іграшками «Лизун Слайм» було зареєстровано 28 лютого 2019 року в КЗО «СЗШ № 40» ДМР (м. Дніпро, вул. Альвінського, 3).
Встановлено, що дві учениці 4-го класу виготовили вдома невідому в’язкоподібну речовину «Лизун Слайм» та принесли її до школи. Зі слів дітей, для виготовлення «Лизун Слайм» вони використовували клей ПВА, піну для гоління, кольорові гуаші та згущувачі. Граючись на перерві в класі, школярі вдихали і надували ці лизуни. Класний керівник та діти відчули неприємний хімічний запах, після чого учнів було евакуйовано з класу.
Діти почали скаржитись на погане самопочуття та кашель. Медичними працівниками проведено огляд дітей. П’ятеро учнів із попереднім діагнозом «Інгаляційне отруєння невідомою речовиною легкого ступеню» були направлені до лікарні.
Загалом, для сучасних школярів характерною є потреба в пізнанні самих себе та оточуючого середовища, що нерідко може призвести до негативних наслідків та ставить під загрозу здоров’я та життя дітей.
При опитуванні дітей було встановлено, що свою поведінку та вчинки вони пов’язують з надмірною цікавістю, мовляв, хотіли подивитися, що станеться, якщо в школі розпорошити сльозогінний газ чи змішати різні компоненти до складу лизуна тощо.

Отже, маючи нагоду, звертаюсь до усіх батьків та педагогічних колективів навчальних закладів – контролюйте розваги дітей та особистим прикладом навчайте їх правилам безпечної поведінки! Пояснюйте дітям небезпеку та жахливі наслідки гри з небезпечними іграшками.
Пам’ятайте, що здоров’я та життя ваших дітей залежить лише від вас самих!