Нарада на тему: «Алгоритм оперативного реагування адміністративного та педагогічного складу закладів загальної середньої освіти у разі надзвичайних ситуацій, які можуть можуть нести загрозу життю та здоров`ю учасників освітнього процесу».

02 квітня 2019 року на базі Дніпровської міської ради відбулась нарада за участі спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, представників ВСП «Дніпровський міський відділ лабораторних досліджень» Державної установи «Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»,  Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, Національної поліції, департаменту охорони здоров`я  та керівників закладів освіти на тему: «Алгоритм оперативного реагування адміністративного та педагогічного складу закладів загальної середньої освіти у разі надзвичайних ситуацій, які можуть нести загрозу життю та здоров`ю учасників освітнього процесу».

У ході наради було обговорено ряд питань з відпрацювання алгоритму взаємодії між службами та навчальними закладами на випадок виникнення надзвичайної ситуації: інфекційної захворюваності, хімічного отруєння тощо.

 

Спеціалісти управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, Полюхович Н.В. та Малишева М.О., охарактеризували санітарно-гігієнічну ситуацію по м. Дніпро та Дніпропетровській області. Детально зупинились на порушеннях вимог санітарного законодавства, які найчастіше зустрічаються під час заходів державного нагляду (контролю), та можуть призвести до розповсюдження захворюваності в організованих дитячих колективах. У якості прикладів приведено дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади м. Дніпро та Дніпропетровської області, де протягом 2018-2019 рр. були зареєстровані  епідускладнення, аби запобігти виникненню подібних надзвичайних ситуацій в інших закладах.

З метою попередження та недопущення епідускладнень в організованих дитячих колективах, присутнім керівникам навчальних закладів та керівництву управління освіти Департаменту гуманітарної політики доведено до відома основні вимоги з дотримання санітарно-гігієнічного, протиепідемічного та дезінфекційного режимів, а також вимоги щодо організації безпечного та якісного харчування, питного режиму й належного медичного обслуговування дітей у навчальних закладах.