На Черкащині для підприємців провели навчальні семінари

3

Понад 1,5 млн підприємців зареєстровано в Україні минулого року. Із них майже 50,4 тис. – на Черкащині. Задля подальшого розвитку малого та середнього підприємництва в області було розроблено відповідну програму, розраховану до 2020 року. Вона передбачає проведення навчальних та роз’яснювальних семінарів для підприємців. Перший із них відбувся у м. Золотоноші.

На зустріч із представниками бізнес-сектору району було запрошено фахівців Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області та обласного Управління Держпраці. Учасникам семінару розповідали про заходи державного контролю за дотриманням законодавства про працю та щодо її охорони, Проаналізували типові порушення та надавали рекомендації щодо їх подальшого запобігання.

Головний спеціаліст відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Держпродспоживслужби у Черкаській області Алла Рябуха зазначила, що Держпродспоживслужба перевіряє не самих підприємців, а продукцію, яка реалізується у їх магазинах, шляхом планових і позапланових заходів контролю. Планові перевірки передбачені Секторальним планом, який можна знайти на сайті Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області та на сайті Мінекономрозвитку. Там же вказано види нехарчової продукції, яку Держпродспоживслужба має право перевіряти.

Також Алла Рябуха наголосила, що згідно із законодавством планові перевірки ринкового нагляду проводяться без попередження. Інспектори вже побували у Каневі, Чорнобаї, Умані. Серед найрозповсюдженіших порушень, виявлених під час перевірки -відсутність на продукції національного знаку відповідності, який означає, що всю відповідальність за якість продукції бере на себе виробник.

Крім того, Алла Рябуха роз’яснила, що обов’язок підприємця, у якого провели перевірку, виконати рішення комісії: «Штраф за невиконання рішення зазвичай більший, ніж штраф за розповсюдження продукції без належного маркування».

У свою чергу головний спеціаліст Управління захисту споживачів Держпродспоживслужби у Черкаській області Вікторія Ткаченко нагадала підприємцям про права споживачів, та зазначила, що позапланові перевірки фахівці Держпродспоживслужби проводять на підставі обґрунтованого звернення споживача. Після погодження планового заходу Мінекономрозвитку перевіряється кожний конкретний випадок.

Фахівці наголосили, що підприємець повинен в обов’язковому порядку реагувати на звернення споживачів.

Під час обговорень спеціалісти Держпродспоживслужби нагадали підприємцям, що Книгу відгуків скасували, а не заборонили. Тому суб’єкти господарювання при бажанні можуть залишати такий інструмент для забезпечення зворотнього звязку зі споживачами Завдяки їй багато конфліктних питань можна було б вирішити в робочому порядку. Без залучення контролюючих органів.

Про основні аспекти дотримання норм Закону України «Про рекламу» учасникам семінару доповіла головний спеціаліст Управління прав споживачів Анна Многожай.

Спеціаліст зауважила, що суб’єкти господарювання плутають контроль за дотриманням законодавства про рекламу із заходами перевірки захисту прав споживачів.

Як показали попередні перевірки, основними порушеннями у цій сфері є зображення зброї, що заборонено в Україні, медичних працівників або імітації медичних працівників під час рекламування медцентрів чи методів діагностики і лікування. Також під час реклами акції підприємці забувають вказати період, у який діє та чи інша знижка.

Як наслідок, замовників штрафують за замовлення реклами, забороненої законом. Розповсюджувачів – за поширення реклами без дозвільних документів, а виробників – за порушення під час вироблення реклами прав третіх осіб.

Учасники заходу обговорили всі можливі проблемні ситуації та отримали від фахівців відповідні консультації

У рамках програми розвитку малого та середнього підприємництва в регіоні в подальшому навчальні семінари заплановано провести також у Смілі та Тальному.

Переглянути на сайті: consumer.gov.ua