Щодо заборони ПАТ “ДНІПРОПЕТРОВСЬКГАЗ” приводити об`єми використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов.

Відповідно до Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496 можливість використання за розрахункову одиницю поставленого природного газу кубічний метр, приведений до стандартних умов, передбачено лише у відносинах із не побутовим споживачем (п. 9 розділу 2 Правил) і не передбачена для відносин із побутовим споживачем ( розділ 3)

Відповідно до розділу 2 «Методики приведення об’єму природного газу до стандартних умов за показами побутових лічильників у разі відсутності приладів для вимірювання температури та тиску газу» дія цієї Методики поширюється на суб’єкти господарювання, які у господарсько – виробничій діяльності для вимірювання об’єму спожитого газу використовують лічильники, крім випадків використання газу за показами лічильників громадянами – підприємцями для власних потреб.

23.11.2018 НКРЕКП винесено постанови № 1490 та № 1491, якими забороняється ПАТ «Дніпрогаз» та ПАТ «Дніпропетровськгаз» приводити об’єми використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов. Також зазначена постанова зобов’язує провести перерахунок за споживчий газ у разі приведення об’ємів газу до стандартних умов побутовим споживачам .

За інформацією НКРЕКП із даного питання протягом жовтня – грудня – 2018 до них надійшло 815 звернень від споживачів по Україні, 125 – по Дніпропетровській області.

З метою додаткового інформування НКРЕКП про ситуацію, яка склалася та отримання інформації про вжиті заходи Головним управлінням 02.04.2019 направлено листа до НКРЕКП.

У Головного управління також знаходиться на розгляді кілька звернень із вищевказаних питань. Разом з тим рекомендуємо споживачам в першу чергу звертатись до НКРЕКП, як до регулятора у сфері житлово-комунальних послуг, з метою більш швидкого вирішення припинення неправомірних нарахувань у всіх споживачів.

При розгляді скарги споживачів Головне управління має можливість зобов’язати здійснити перерахунок лише тому споживачу, який звернувся до Головного управління.