Сигналізаційне повідомлення

З 8 травня очікується початок льоту метеликів яблуневої плодожерки І покоління.  При відлові феромонними пастками в період відкладання яєць 5 метеликів на протязі 7 днів рекомендовано випуск трихограми 150-200 тис/га або проводити обприскування яблуневих насаджень хімічними препаратами на основі діючих речовин: люфенурон, дельтаметрин з додаванням проти парші і борошнистої роси препаратів  на основі діючих речовин тіофанат-метил, дифеноконазол, каптан, метирам,  флутриафол.

У другій декаді травня (10 – 12 травня) очікується виліт вишневої мухи. В період масового льоту вишневої мухи (ІІІ декада травня) вишню і черешню середнього і пізнього строків достигання рекомендовано обробити хімічними препаратами на основі діючих речовин пириміфос-метил, лямбда-цигалотрин, фозалон.

Проти хвороб кісточкових – кокомікозу, моніліального опіку рекомендовані обробки хімічними препаратами на основі діючих речовин тіофанат-метил, каптан, ципродініл та інші. Через 10 — 12 днів після попереднього обробітку на сортах вишні і черешні середніх та пізніх сортів (але не пізніше, як за 20 днів до початку збору врожаю) необхідно провести повторний обробіток.

Наголошуємо, що необхідно обов’язково, не менше як за три доби, попередити органи місцевого самоврядування, власників пасік про час і місце проведення хімобробок (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату). Хімобробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години з суворим дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин, техніки безпеки, та санітарних правил при роботі з ними.