Щодо підготовки пляжів Дніпропетровської області до купального сезону

22 травня у прес-центрі ІА «МОСТ-ДНІПРО» відбулася прес-конференція на тему: «Щодо підготовки пляжів Дніпропетровської області до купального сезону». 

У прес-конференції взяла участь начальник відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович.

Неля Полюхович  повідомила, що у поточному році в області планується до відкриття 15 пляжів, у т.ч. у місті Дніпрі  – 3 пляжі.

Неля Полюхович зауважила, що санітарно-гігієнічний стан пляжів має важливе гігієнічне значення, адже ці об’єкти можуть принести не тільки оздоровчий ефект для організму людини, а й стати місцем зараження людини  низкою інфекційних захворювань, а саме: гастроентероколітів, дизентеріі, вірусного гепатиту А, лептоспірозу тощо.

При цьому, захворювання можуть передаватись через воду при купанні, митті рук, через вживання продуктів харчування сумнівної якості, які реалізують на пляжах, а також контактним шляхом – через забруднений пісок та предмети загального вжитку.

У відповідності до державних санітарних норм і правил утримання населених місць (затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17.03.2011 № 145) на кожному пляжі повинні бути організовані пункти надання медичної допомоги та рятувальні станції.

Крім цього, щорічно пляж необхідно підсипати чистим піском або галькою.

На територіях пляжів повинні бути встановлені роздягальні, душові, питні фонтанчики, громадські вбиральні, урни для збору сміття та відходів.

Власники чи балансоутримувачі пляжів у процесі їх експлуатації повинні забезпечити прибирання берега, роздягалень, зеленої зони, прибирання і дезінфекцію вбиралень, а також щоденне перевезення зібраних відходів.

А у відповідності до Водного Кодексу України, ГОСТу 17.1.5.02-80 «Гігієнічні вимоги до зон рекреаційних водних об’єктів», перед початком купального сезону (двічі на місяць у травні) та у період купального сезону (з червня по вересень щотижня) власниками пляжів повинні проводиться дослідження питної води, води водоймищ та піску на пляжах.

З настанням купального сезону Держпродспоживслужбою буде здійснюватись моніторинг дотримання вимог санітарного законодавства на пляжах області. Інформація щодо готовності пляжів до прийому відпочиваючих, про їх санітарно-гігієнічний стан, про відповідність води водойм вимогам нормативних документів буде висвітлюватись у засобах масової інформації та на офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.