Актуальні питання діагностики, боротьби та профілактики захворювань та отруєнь бджіл

З 13 по 15 травня 2019 року за ініціативи Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (на базі готелю «Квелле Поляна» в Закарпатській області), був проведений Всеукраїнський семінар на тему: «Актуальні питання діагностики, профілактики та боротьби з захворюваннями і отруєннями бджіл».

ння:

У семінарі від Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області взяли участь начальник Криворізького міжрайонного управління Зубков В.М та директор Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Малімон О.Г.

На семінарі були розглянуті наступні актуальні пита

  1. Аналіз стану профілактики отруєнь бджіл пестицидами у 2018 році. Виступав представник Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Пішанський О.В., з питань, які негативно вплинули на проведення профілактики, фіксації матеріалів про отруєння бджіл, роботи служб на місцях щодо відбору зразків і доставки їх в лабораторію.
  2. Правові аспекти щодо попередження та фіксації отруєння бджіл – доповідав юрист Гриньов С.О. – представник Громадської спілки «Пасічників України». У виступі акцентувалося на питанні щодо кількості бджолосімей які обстежуються при диспансеризації пасік (згідно листа від 10.04.2019 № 602-113-12/2293 Держпродспоживслужби України).
  3. Порядок реєстрації пасік. Обстеження пасік під час проведення весняної ревізії, заходи при отруєні бджіл – доповідав Литвиненко О.П.
  4. Також були виступи представників наукових закладів по діагностиці та лікуванню хвороб бджіл з проведенням практичного навчання на пасіці.
  5. Представником учбового закладу надана інформація про навчання пасічників на базі Гадяцького аграрного училища Полтавської області.

Підводячи підсумки, потрібно відмітити вчасність проведення заходу та виразити вдячність організаторам заходу за вдало підібрану тематику виступів з найактуальніших питань з бджільництва.