Сигналізаційне повідомлення від 31.05.2019

У посівах озимих та ярих зернових культур спостерігається шкодочинність личинок клопа шкідливої черепашки.

Рекомендуємо провести обстеження посівів на виявлення заселеності площ, встановлення чисельності та віку личинок шкідника.

Для збереження технологічних і посівних якостей зерна, за умов перевищення ЕПШ (у високопродуктивних посівах пшениць –  2-х і більше личинок на кв.м, на решті посівів – 4 – 6 личинок на кв.м, в насіннєвому ячмені 8 – 10 личинок на кв.м) необхідно провести обробки посівів хімічними препаратами на основі діючих речовин: диметоат, альфа-циперметрин, імідаклоприд, дельтаметрин, лямбда-цигалотрин + тіаметоксам, хлорпірифос + циперметрин, зета-циперметрин або іншими дозволеними до використання. Хімічні препарати на основі даних діючих речовин ефективні також і проти багатьох інших шкідників зернових колосових культур.

Оптимальним строком проведення обробки є момент наявності в посівах 15 – 30% личинок третього віку, що свідчить про відродження переважної більшості личинок.

Наголошуємо, що необхідно обов’язково, не менше як за три доби, попередити органи місцевого самоврядування, власників пасік про час і місце проведення хімобробок (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату). Хімобробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години з суворим дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин, техніки безпеки, та санітарних правил при роботі з ними.