На Дніпропетровщині стартувала оздоровча кампанія

31 травня 2019 року в прес-центрі ІА «МОСТ-ДНІПРО» відбулася прес-конференція на тему: «На Дніпропетровщині стартувала оздоровча кампанія».

У прес-конференції взяла участь начальник відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович.

Начальник відділу повідомила, що метою забезпечення  безпечних умов для відпочинку дітей під час літньої оздоровчої кампанії, Держпродспоживслужба буде контролювати дотримання власниками закладів оздоровлення вимог чинного законодавства.

 На жаль, практично щороку у період літніх оздоровчих кампаній на території нашої країни реєструються спалахи гострих кишкових інфекцій серед дітей, які відпочивають в оздоровчих закладах.

В оздоровчу кампанію 2018 року по Україні було зареєстровано 10 спалахів інфекційних хвороб і харчових отруєнь в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку (Івано-Франківська, Київська, Донецька, Запорізька, Львівська, Чернівецька області та в місті Києві), постраждало 183 особи, з них 159 дітей.

Неля Полюхович підкреслила, що Дніпропетровщина залишається однією з небагатьох адміністративних територій, на якій епідемічні ускладнення у період оздоровчої компанії не реєструвалися.

У поточному році на території Дніпропетровської області заплановано до відкриття 18 закладів оздоровлення та відпочинку, 10 дитячих санаторіїв та понад 800 таборів відпочинку з денним перебуванням дітей на базі загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів. Оздоровленням та відпочинком планується охопити понад 80 тисяч дітей.

  Станом на 31 травня Головним управлінням Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області проведено обстеження та підписані акти готовності до роботи закладу в оздоровчому сезоні 2019 року чотирьом закладам оздоровлення та відпочинку із вісімнадцяти та 600 таборам відпочинку з денним перебуванням дітей на базі загальноосвітніх закладам з 800. Перевірки закладів тривають.

Оздоровча кампанія в Дніпропетровській області стартувала з 29 травня 2019 року в ДОТ «Лісова казка» ПАТ «Дніпровський меткомбінат» (до закладу заїхало 480 дітей), в КЗ «Дитячий оздоровчий центр соціальної реабілітації санаторного типу «Перлина Придніпров’я» ДОР (заїхало 200 дітей), в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку ім. В. Терешкової КП «Оздоровлення та відпочинок» ДМР (заїхало  198 дітей).

Табори відпочинку з денним перебуванням дітей на базі навчальних закладів розпочинають свою роботу з 03 червня 2019 року.

На території міста Дніпра протягом літнього оздоровчого періоду функціонуватимуть 153 пришкільні заклади відпочинку (в три зміни) – у яких планується охопити відпочинком понад 8 тисяч дітей.

Діти у закладах оздоровлення та відпочинку будуть забезпечені 5-ти разовим харчуванням, вартість якого складає від 95 грн (Дитячий оздоровчий табір «Зміна» Апостолівський район) до 150 грн (Дитячий табір «Зоряний» Дніпровський район). Вартість харчування у пришкільних таборах варіює від 15 грн (Апостолівський район) до 69 грн (м. Нікополь), по місту Дніпро вартість харчування у цьому році складає 47 грн. на день.

  Неля Полюхович, звернула увагу батьків на те, що у поточному році в засобах масової інформації, в соціальних мережах, у «Фейсбуці» активно рекламується відкриття закладів оздоровлення та відпочинку дітей на території Дніпропетровської області, таких-як «Козацький табір «Рассвет» (с. Василівка),  «Банано клаб» (с. Піщанка,) «Берріленд» (с. ЄвецькоМиколаївка Новомосковського району), які станом на сьогодні не отримали жодного погодження на відкриття від Держпродспоживслужби, що в своє чергу створює загрозу для дітей.

У разі встановлення фактів функціонування закладів оздоровлення та відпочинку без відповідних погоджень, Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області буде ініціювати відкриття кримінальних проваджень Національною поліцією.