Санітарний стан пляжів Дніпропетровської області

03 червня у прес-центрі ІА «МОСТ-ДНІПРО» відбулася  прес-конференція на тему: «Санітарний стан пляжів Дніпропетровської області».

У прес-конференції взяла участь начальник відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович.

 

Начальник відділу повідомила, що у поточному році на території Дніпропетровської області місцевими органами влади планується до відкриття 12 міських пляжів, стан підготовки до експлуатації яких щорічно оцінюється напередодні купального сезону, а саме:

  • м. Дніпро – 3 (пляжі на Монастирському острові, парків Придніпровський та Сагайдак (колишній Воронцова),
  • м. Кам’янське – 1 (міський пляж у Правобережній зоні відпочинку в районі вул. Набережна),
  • м. Кривий Ріг – 3 (пляж на ставку житлового масиву ПАТ «Південний ГЗК» (ж/м ПАТ «Південний ГЗК), пляж в парку культури та відпочинку ім. Федора Мершарцева, пляж на водному об’єкті по вул. Маршака в Тернівському районі);
  • м. Нікополь – 1 (міський пляж від провулка Таврійський до провулка Береговий),
  • м. Павлоград – 1 (міський пляж в парку «1 Травня»),
  • м. Новомосковськ – 1 (міський пляж в парку ім. Сучкова),
  • Апостолівський район – 1 (м. Зеленодольськ, вул. Паркова),
  • Верхньодніпровський район – 1 (пляж м. Верхньодніпровська).

У період з 30 по 31 травня 2019 року спеціалістами Держпродспоживслужби проведено моніторинг дотримання вимог санітарного законодавства на пляжах області.

Відповідно до державних санітарних норм і правил утримання населених місць (затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17.03.2011 № 145) на кожному пляжі повинні бути організовані пункти надання медичної допомоги та рятувальні станції. Крім цього, щорічно пляж необхідно підсипати чистим піском або галькою. На територіях пляжів повинні бути встановлені роздягальні, душові, питні фонтанчики, громадські вбиральні, урни для збору сміття та відходів. Власники чи балансоутримувачі пляжів у процесі їх експлуатації повинні забезпечити прибирання берега, роздягалень, зеленої зони, прибирання і дезінфекцію вбиралень, а також щоденне перевезення зібраних відходів. А у відповідності до Водного Кодексу України, ГОСТу 17.1.5.02-80 «Гігієнічні вимоги до зон рекреаційних водних об’єктів», перед початком купального сезону (двічі на місяць у травні) та у період купального сезону (з червня по вересень щотижня) власниками пляжів повинні проводиться дослідження питної води, води водоймищ та піску на пляжах.

Спеціалістами Держпродспоживслужби встановлено, що підготовчі роботи завершено та готові до прийняття відвідувачів 5 пляжів, це пляжі в містах Нікополь, Новомосковськ, Павлоград, Верхньодніпровськ, Зеленодольськ Апостолівського району.

У місті Дніпрі завершуються підготовчі роботи до функціонування  лише на пляжі в парку «Сагайдацький», наразі очікуються результати лабораторних досліджень води водойм та піску.

На пляжі Монастирського острову – проведено благоустрій території, встановлено роздягальні, обладнано ногомийки, вирішено питання вивезення твердих побутових відходів та встановлено біотуалети. Проблемними питаннями залишаються: організація медичного пункту, функціонування питних фонтанчиків та   відповідний лабораторний контроль води водойм, питної води та піску.

У зв’язку з проведенням реконструкції, санітарний стан пляжу «Придніпровський» оцінюється як незадовільний

На пляжах міста Кривий Ріг (пляж ставку житлового масиву ПАТ «Південний ГЗК», пляж в парку культури та відпочинку ім. Федора Мершарцева) проведені підготовчі роботи, але за результатами проведених лабораторних досліджень вода водойм не відповідає вимогам нормативних документів за мікробіологічними показниками (ЛПКП, коліфаги).

Питання щодо готовності пляжів до прийому відпочиваючих, про їх санітарно-гігієнічний стан та відповідність води водойм вимогам нормативних документів знаходиться на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.