До уваги батьків та керівників навчальних закладів щодо вибору місць проведення випускних вечорів

В період проведення випускних вечорів звертаємо увагу батьків та керівників навчальних закладів щодо відповідальності при виборі місяця проведення та організації неофіційної частини (банкету), оскільки більшість спалахів інфекційних хвороб та харчових отруєнь пов’язана саме зі вживанням недоброякісних продуктів харчування та готових страв під час проведення масових заходів.

Основні причини харчових отруєнь – це порушення санітарно-гігієнічних вимог при поводженні з продуктами харчування, використання продовольчої сировини сумнівної якості, відсутність належних умов для зберігання харчових продуктів, порушення технології приготування страв, залучення до приготування страв випадкових осіб, які не знають елементарних правил гігієни та не мають медичного огляду. 

Тому, при виборі закладу громадського харчування для організації неофіційної частини випускного вечора, керівникам навчальних закладів та головам батьківських комітетів необхідно перевірити наявність у оператора ринку (ресторану, кафе, бару, піцерії, кафетерію тощо) рішення про державну реєстрацію потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів (ст. 25 Закону України від 23.12.1997 № 771/97-ВР «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»).         

Зауважу, що, з метою профілактики харчових отруєнь та захворювань шлунково-кишкового тракту, заборонено виготовлення й використання небезпечних та сумнівних в епідемічному відношенні продуктів харчування, продуктів та напоїв домашнього виготовлення, продукції, що придбана на стихійних ринках та в місцях несанкціонованої торгівлі. Також не слід вживати нарізні салати з майонезом, кондитерські вироби з кремами, яйця та м’ясо водоплаваючої птиці; яйця, молокопродукти, м’ясо та рибу, що не пройшли належної термічної обробки; річкову та копчену рибу; гриби та консерви непромислового виготовлення. Крім того, продукти харчування і продовольча сировина повинні мати виробниче маркування та супровідні документи, що підтверджують їх походження, безпеку та якість.

Під час організації банкетів необхідно суворо дотримуватися технології приготування страв, умов зберігання продуктів харчування та харчової сировини, дотримуватися правил особистої гігієни, не допускати до приготування страв та сервірування столів осіб, які не пройшли медичний огляд, та з ознаками захворювань.

Під час проведення випускних вечорів заборонено використання приміщень харчоблоку, буфетів та їдалень навчальних закладів.

З метою вжиття заходів щодо збереження здоров`я дітей, недопущення спалахів інфекційних захворювань і отруєнь, закликаємо усіх відповідальних за святкування випускних вечорів при їх організації дотримуватись санітарних норм і правил. Наголошуємо, що за невиконання вимог чинного законодавства і можливе ускладнення епідемічної ситуації організатори свята несуть персональну відповідальність! 

Пам’ятайте головне – свято повинно бути не лише веселими, але й безпечними. Давайте не будемо ризикувати своїм здоров’ям і здоров’ям випускників, а спільними зусиллями організуємо яскраві і незабутні свята для дітей.