Сигналізаційне повідомлення від 07.06.2019 року

Звертаємо увагу керівників та спеціалістів сільськогосподарських господарств на те, що в області триває масовий літ метеликів, яйцекладка, відродження та харчування гусениць сонцевика будякового, якого іноді також називають чортополохівка. Зазвичай вони харчуються на бур’янах – кропиві, осоті, чортополоху Тільки у роки масової появи, знищивши бур’яни, відчутної шкоди гусінь може завдати рослинам сої, соняшнику, овочевим і баштанним культурам, особливо в засмічених посівах.
В цьому році наявність достатньої кількості квітучої рослинності, тепла, помірно волога погода є найкращими умовами для розвитку більшості видів метеликів лускокрилих комах, в тому числі і сонцевика будякового. Знищення бур’янів, особливо квітучих нектароносів, погіршує умови живлення метеликів та гусениць до появи культурних рослин. Розпушування міжрядь в період вегетації з присипанням зони рядка, під час відкладання яєць, відродження гусениць та їх заляльковування теж значно обмежує кількість цих шкідників.
З метою попередження втрат через шкідливість гусениць чортополохівки, потрібно регулярно проводити обстеження сільськогосподарських та інших угідь, особливо посівів сої та соняшнику, садів, присадибних ділянок. За появи осередків гусениць (ЕПШ 1 – 3 гус/м2) посіви захищають рекомендованими для культур інсектицидами, дозволеними до використання в Україні згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів».
Наголошуємо, що необхідно обов’язково, не менше як за три доби, попередити органи місцевого самоврядування, власників пасік про час і місце проведення хімобробок (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату).
Хімобробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години з суворим дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин, техніки безпеки та санітарних правил при роботі з ними.