Статистика та профілактика ботулізму та отруєнь грибами на Дніпропетровщині

05 червня у прес-центрі ІА «МОСТ-ДНІПРО» відбулася прес-конференція на тему: «Статистика та профілактика ботулізму та отруєнь грибами на Дніпропетровщині».

У прес-конференції взяла участь начальник відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович.

Начальник відділу повідомила, що цього року в Дніпропетровській області зафіксовано два випадки ботулізму: “Перший випадок ботулізму був зафіксований ще в квітні поточного року у вагітної жінки, мешканки села Мишурін Ріг, Верхньодніпровського району. Захворювання пов’язане із вживанням в’яленої риби домашнього виготовлення.

Другий випадок ботулізму зафіксований у 57 – літнього чоловіка, жителя міста Нікополь. Захворювання зв’язують із вживанням в’яленої непотрошеної риби невідомого походження.

Симптоми захворювання з’явилися вночі того ж дня: багаторазова блювота, біль в області шлунку, пронос. Упродовж наступної доби з’явилося відчуття ускладненого дихання, порушення зору. За медичною допомогою чоловік звернувся тільки на 4-у добу з моменту захворювання, коли і був госпіталізований.

Як з’ясувалося, рибу чоловік вживав з двома невстановленими особами.

Потерпілому введена протиботулінічна сироватка, але стан хворого залишається важким.

Проводиться моніторинг по лікувально-профілактичних установах міста Нікополь відносно звернень по медичну допомогу осіб з симптомами, які не виключають захворювання на ботулізм, і в анамнезі яких вказано вживання в’яленої риби, хворих не виявлено”, – повідомила вона.

Неля Полюхович відмітила, що в 2018 році в Дніпропетровській області було зафіксовано 4 випадки ботулізму (усі дорослі), захворювання у яких було пов’язане із вживанням в’яленої риби і консервованих огірків не промислового виробництва.

Окрім цього, начальник відділу повідомила, що в Дніпропетровській області 30 травня поточного року в одну з лікарень міста Кривий Ріг госпіталізовано 3 людини (усі дорослі) з отруєнням дикорослими грибами.

Як з’ясувалося, жінка збирала гриби в приміській лісосмузі Тернівського району (сіло ім. Горького). Зібрані гриби були схожі на сироїжки. Гриби були зібрані 30 травня уранці, спожили їх того ж дня увечері після відварювання (20 хвилин) і прожарення з луком. Симптоми захворювання (блювота, пронос, слабкість, збільшення температури тіла) відзначалися вже за годину після вживання. Усі потерпілі бригадою швидкої допомоги були госпіталізовані в реанімаційне відділення міської лікарні №8 Кривого Ріг і зараз знаходяться на лікуванні. Станом на 5 червня відзначається позитивна динаміка”, – повідомила вона.