Про реєстрацію випадку ботулізму

За оперативним повідомленням Головного управління Дежпродспоживслужби в Кіровоградській області зареєстровано випадок ботулізму, який пов`язується з вживанням придбаної у одному із магазинів «Сільпо» ТОВ «Сільпо-Фуд» риби на території Дніпропетровської області. 

З ознаками захворювання на ботулізм до лікувального закладу Кіровоградської області госпіталізовано дитину 11 років.

Попередньо, причиною захворювання стала риба (хребти лосося гарячого копчення та плітка в’ялена), яка була придбана сім’єю з м.Долинська, Кіровоградської області, у магазині «Сільпо» ТОВ «СІЛЬПО-ФУД» по вул. Лермонтова, 37 у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області

За результатами епідеміологічного розслідування та на підставі чека встановлено, що хребти лосося гарячого копчення у кількості 0,578 кг та плітка в’ялена фасована у кількості 0,216 кг були придбані у вищезазначеному магазині. За даними, які вказані на упаковці, виробником плітки в’яленої є ТОВ «ТД Рибпром» (Київська область, Києво-Св`ятошинський район, м. Вишневе), адреса виробничих потужностей  – м.Черкаси, вул. Смілянська, 191. 

У зв’язку з підозрою на промисловий ботулізм  Головним управлінням Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області проведено інспектування оператора ринку ТОВ «СІЛЬПО-ФУД» магазин «Сільпо №222» за адресою вул. Лермонтова, 37, м. Кривий Ріг стосовно додержання оператором ринку гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами.

За результатами інспектування встановлено, що до магазину 15.05.2019 на реалізацію надійшло 5 кг плітки в’яленої фасованої (виробник ТОВ «ТД Рибпром»), реалізовано 3,560 кг, залишок 1,440 кг вилучено з обігу відповідно до рішення Головного державного ветеринарного інспектора  Дніпропетровській області.

Плітку в’ялену та хребти лосося гарячого копчення відібрано для здійснення лабораторних досліджень, які наразі тривають.