Про реєстрацію 20 випадків гострої кишкової інфекції у працівників промислового підприємства ТОВ «МІРОПЛАСТ»

За оперативним повідомленням ВСП «Дніпровський міський відділ лабораторних досліджень ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» в період з 21 по 24 липня до КЗ міської клінічної лікарні № 21 ім. проф. Є.Г. Попкової Дніпровської міської ради та КЗ «Новомосковська районна лікарня»ДОР» з симптомами гострої кишкової інфекції госпіталізовано 20 працівників промислового підприємства ТОВ «МІРОПЛАСТ».
У 2-х хворих, які перебувають на стаціонарному лікуванні, виділено збудника – Salmonella interitidis.
З епідеміологічного анамнезу було встановлено, що усіх хворих об’єднує вживання страв у їдальні підприємства. Організацію харчування працівників ТОВ «МІРОПЛАСТ» здійснює ФОП Синявська Н.В.
З метою встановлення причин та умов виникнення захворювання 22 липня 2019 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області розпочато епідеміологічне розслідування та інспектування зазначеного суб’єкта господарювання, який надає послуги з організації харчування.
У ході перевірки було виявлено порушення вимог санітарного законодавства та вимоги щодо обігу харчових продуктів, порушення технологічного процесу приготування страв.
З метою локалізації спалаху гострої кишкової інфекції, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області винесено рішення про призупинення роботи їдальні ТОВ «МІРОПЛАСТ».
До Дніпропетровської регіональної Державної лабораторії Держпродспоживслужби на лабораторні дослідження направлено харчові продукти та готові страви, проби питної води та змиви з об’єктів довкілля. Дослідження тривають.