Про госпіталізовано 24 працівника промислового підприємства ТОВ «МІРОПЛАСТ»

За оперативним повідомленням ВСП «Дніпровський міський відділ лабораторних досліджень ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України» у період з 20 по 24 липня до КЗ «Дніпровська міська клінічна лікарня № 21 ім. проф. Є.Г. Попкової» ДМР» та КЗ «Новомосковська районна лікарня» ДОР» з симптомами гострої кишкової інфекції госпіталізовано 24 працівника промислового підприємства ТОВ «МІРОПЛАСТ». У 20-х хворих, які перебувають на стаціонарному лікуванні, виділено збудника сальмонельозу (Salmonella interitidis).
З епідеміологічного анамнезу встановлено, що усіх хворих об’єднує вживання страв у їдальні підприємства по вул. Курсантська, 10. Організацію харчування працівників ТОВ «МІРОПЛАСТ» здійснює ФОП Синявська Н.В., потужність зареєстрована за адресою: м. Дніпро, вул. Собінова, 1.
З метою встановлення причин та умов виникнення захворювання Головним управлінням Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області проведено епідеміологічне розслідування та інспектування зазначеного суб’єкта господарювання, який надає послуги з організації харчування, з відбором проб з об’єктів довкілля, харчових продуктів та питної води.
У ході розслідування спеціалістами Держпродспоживслужби встановлено численні порушення вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів (щодо обігу харчових продуктів, гігієнічних вимог до обладнання та інвентарю, порушення технологічного процесу приготування страв, тощо).
За результатами лабораторних досліджень, проведених Дніпропетровською регіональною Державною лабораторією Держпродспоживслужби встановлено, що готові страви не відповідають вимогам нормативних документів за мікробіологічним показником (МАФАнМ), що підтверджує порушення технології приготування страв.
У 27% відібраних змивів з об’єктів довкілля на харчоблоці ФОП Синявської Н.В. та їдальні ТОВ «МІРОПЛАСТ» виділено патогенну та умовно-патогенну мікрофлору: золотистий стафілокок, кишкову паличку, клебсієлу, тощо.
При обстеженні працівників їдальні на носійство кишкової групи інфекцій, за даними ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України», у однієї працівниці виділено збудника сальмонельозу.
За результатами епідеміологічного розслідування спалаху інфекції серед працівників ТОВ «МІРОПЛАСТ» Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області прийшло до висновку, що джерелом інфекції є працівниця їдальні, яка є носієм Salmonella enteritidis. Розповсюдженню інфекції послужило порушення санітарно-гігієнічного режиму, технології приготування страв та не дотримання працівником їдальні правил особистої гігієни.
З метою локалізації спалаху сальмонельозу, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області винесено рішення про призупинення роботи на 10 робочих днів їдальні по вул. Курсантська, 10 та їдальні ФОП Синявська Н.В. по вул. Собінова, 1.
На суб’єкта господарювання ФОП Синявську Н.В. складено протокол за порушення законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів.