Про неблагополучний пункт з африканської чуми свиней в угіддях Новомосковського УТМР

02 серпня 2019 р. зареєстровано неблагополучний пункт (інфікований об’єкт) з африканської чуми свиней на ділянці № 7 мисливських угідь Новомосковського УТМР яка розташована на території Піщанської територіальної громади Знаменівського старостинського округа.
Терміново проведено засідання Міської надзвичайної протиепізоотичної комісії Виконавчого комітету Новомосковської РДА Дніпропетровської області (далі – ДНПК), щодо виконання плану заходів з недопущення поширення та ліквідації захворювання.
Згідно рішення ДНПК до зони захисту (радіусом 3 км.) входять частини с. Знаменівка, с. Орлівщина с.м.т. Меліоративне, до зони спостереження (радіусом 3 км. від границі зони захисту) входять частина с. Знаменівка, частина с. Піщанка, с. Орлівщина, с.м.т. Меліоративне. На зазначених територіях рух поголів’я свиней заборонено до виконання плану заходів з недопущення поширення та ліквідації захворювання.
В місці знаходження епізоотичного вогнища знайдені рештки від 7 голів домашніх свиней які знешкоджені шляхом спалювання у підготовленій для цього траншеї. Техніка та інвентар задіяні в цих роботах продезінфіковані препаратом який знешкоджує вірус АЧС. Територію оканавлено та позначено інформаційними табличками (в’їзд/виїзд карантин) для недопущення переміщення сторонніх осіб в зоні спалаху захворювання.
Громадян які виявили рештки свиней у навколишньому середовищі або власників тварин що побачили погіршення здоров’я свиней у підсобному господарстві, просимо надати інформацію спеціалістам Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області за телефоном 099-723-16-99 або на електронну адресу 4.3@dp.consumer.gov.ua