За порушення гігієнічних вимог ТОВ «СІЛЬПО-ФУД» притягнуто до відповідальності.

За порушення гігієнічних вимог ТОВ «СІЛЬПО-ФУД» притягнуто до відповідальності.

До Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області надійшла інформація від Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області про зареєстрований випадок підозри захворювання на ботулізм у дитини віком 11 років, який ймовірно був пов’язаний з вживанням хребтів червоної риби гарячого копчення, власного виробництва магазину «СІЛЬПО № 222» ТОВ «СІЛЬПО – ФУД» та плітки в’яленої непатраної фасованої виробництва ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «РИБПРОМ», придбаної в магазині «СІЛЬПО» ТОВ «СІЛЬПО-ФУД».

З метою оперативного реагування, державними інспекторами Криворізького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області проведено позаплановий захід державного контролю в магазині «СІЛЬПО» ТОВ «СІЛЬПО-ФУД», з подальшим відбором зразків хребтів червоної риби гарячого копчення та плітки в’яленої непатраної фасованої для проведення бактеріологічних досліджень в акредитованій Дніпропетровській регіональній державній лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Залишки партії плітки в’яленої непатраної фасованої, виробництва ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «РИБПРОМ» в кількості 1,440 кг та хребтів лососевих в кількості 140,383 кг вилучені з обігу, на підставі рішення Головного державного інспектора Дніпропетровської області про вилучення з обігу харчової продукції, яка становить загрозу для життя та здоров’я людей.

Головним державним інспектором Дніпропетровської області терміново прийнято рішення про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів в рибному цеху в магазині «СІЛЬПО» ТОВ «СІЛЬПО-ФУД» терміном на 10 робочих днів.

Під час розслідування було встановлено, що виробником плітки в’яленої непатраної фасованої є ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «РИБПРОМ», що знаходиться в Черкаській області. Оператором ринку надана декларація виробника про якість продукції з риби та інших водних живих ресурсів на плітку в’ялену.

Було встановлено, що партія хребтів лосося заморожених, походження з Норвегії, надійшла до магазину «СІЛЬПО» ТОВ «СІЛЬПО-ФУД» в кількості 240 кг, згідно товаро-транспортних накладних та партія плітки в’яленої непатраної фасованої в кількості 450 кг (90 упаковок) була відвантажена ТОВ «СІЛЬПО-ФУД» з пункту призначення: в Київській області.

Для вжиття відповідних заходів реагування, негайно були проінформовані Головні управління Держпродспоживслужби в Київській та Черкаській областях.
За результатами інспектування державними інспекторами Головного управління складено акт та винесено припис щодо усунення виявлених порушень.
Пізніше була надана інформація з ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», в якій зазначалось, що за результатами серологічного дослідження крові з ботуліністичними діагностичними сироватками типів «А», «В», «Е», а також, проведеними контролями – ботуліністичний токсин в крові дитини не виявлено. Згідно даних екстреного повідомлення КЗ «Центральна міська лікарня м. Кіровограда» встановлено заключний діагноз : харчова токсикоінфекція, важкий перебіг.

За результатами лабораторних досліджень Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, в зразках плітки в’яленої непатраної фасованої та хребтів лососевих, відібраних в магазині «СІЛЬПО» ТОВ «СІЛЬПО-ФУД», виділено умовно-патогенну мікрофлору. Оператором ринку залишки партії небезпечної риби утилізовані.

За порушення встановлених законодавством гігієнічних вимог на виробництві та обігу харчових продуктів, що створюють загрозу для життя та здоров’я людини, оператора ринку притягнуто до відповідальності та накладено штраф в розмірі 41 730 грн.

Держпродспоживслужба звертається до мешканців Дніпропетровщини із застереженням утримуватись від вживання в літній період року непатраної риби.