Про проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території Дніпропетровській області.

Сказ – одна з найнебезпечніших в світі вірусних хвороб, як для тварин так і для людей.
В Україні епізоотична ситуація зі сказу дуже напружена. Протягом останніх десяти років, основним джерелом розповсюдження збудника сказу в Україні були лисиці, їх питома вага від захворілих диких тварин складає 88,3% (697 випадків). Серед домашніх тварин виявлено хворих 415 собак (23,8 % від усіх тварин), 469 котів (26,9% від усіх тварин), в т.ч. 131 безпритульних тварин (7.5 % від усіх тварин). В одному випадку сказ виявлено у кажана, в 12 серед гризунів. Взагалі протягом 2018 року зареєстровано 1743 випадки захворювань тварин на сказ.
Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких одне з провідних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.
З метою виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Україні у 2019 році, погоджених рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 28.12.2018 за № 3, Держпродспоживслужба України 03 вересня 2019 року розпочала осінню кампанію з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин із застосуванням авіатранспорту.
Розповсюдження приманок з вакциною відбудеться шляхом розкидання із літаків над лісовими та польовими угіддями Дніпропетровської області, за винятком територій (Васильківського, Покровського, Межівського, Петропавлівського районів та частини Павлоградського району), які підпадають під заборону польотів літаків (зону NOTAM). В заборонній зоні буде застосовуватися спеціальна антирабічна вакцина для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин.
Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області звертається до громадян і наголошує, що без потреби та засобів індивідуального захисту чіпати та переміщати принаду з вакциною в інше місце не допускається.