Підсумки оздоровчої кампанії на Дніпропетровщині

17 вересня у прес-центрі ІА «МОСТ-ДНІПРО» відбулася прес-конференція на тему: «Підсумки оздоровчої кампанії на Дніпропетровщині».
У прес-конференції взяла участь начальник відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович.
Неля Полюхович повідомила, що протягом оздоровчого сезону 2019 року на території Дніпропетровської області функціонувало 19 заміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, 10 санаторіїв, 810 таборів відпочинку з денним перебуванням на базі навчально-виховних закладів.
У порівнянні з минулим роком простежується скочення мережі закладів оздоровлення та відпочинку, а саме: сільський позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Лілія» Новопавлівської сільської ради (Межівського району) у зв’язку з незавершеним капітальним ремонтом перебував у стані консервації, отже цим літом було втрачено можливість оздоровити 185 дітей у зміну.
У закладах оздоровлення та відпочинку Дніпропетровщини оздоровилось понад 17 тис. дітей, у таборах відпочинку з денним перебування дітей відпочило 107 тис. 902 дитини.
Згідно доручення Прем’єр-міністра України, Держпродспоживслужбою заклади оздоровлення та відпочинку перевірялись не тільки перед відкриттям, а також і під час їх функціонування, що дозволило тримати епідемічну ситуацію під контролем.
Неля Полюхович підкреслила, що Дніпропетровщина залишається однією з небагатьох адміністративних територій, на якій у період оздоровчої кампанії 2019 року не зареєстровано жодного епідемічного ускладнення серед дітей.
Начальник відділу Держпродспоживслужби додала, що оздоровча кампанія в Україні в 2019 році відзначилася гучними спалахами гострої кишкової інфекції в Донецькій (постраждали 94 дітей, з них у 18 підтверджено діагноз гостра дизентерія Зонне), Миколаївській (постраждали 16 дітей), Закарпатській (постраждали 20 дітей) областях. За результатами перевірок зазначених закладів, були встановлені порушення санітарного законодавства та правил особистої гігієни персоналом закладів оздоровлення та відпочинку.