Захистимо себе від дифтерії

З початку року, після багаторічного епідемічного благополуччя, в Україні зареєстровано більше 20 випадків дифтерії, із них 18 лише у жовтні. Випадки реєструються у різних регіонах нашої країни: Закарпатській, Харківській, Тернопільській, Луганській областях.

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом та характеризується місцевим фібринозним запаленням переважно слизових оболонок ротоглотки та дихальних шляхів (рідше шкіри) та явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної, нервової системи, нирок.
Джерелом інфекції є хвора людина або носій дифтерійної палички (Corynebacterium diphtheriae). Токсин, який виділяє дифтерійна паличка в організмі людини призводить до тяжких ускладнень, інколи несумісних з життям.

У 90-х роках минулого сторіччя в Україні під час епідемії дифтерії захворіло 20 тисяч людей, майже 700 пацієнтів померли.
Попередити розвиток захворювання та запобігти небезпечним ускладненням можна лише шляхом вакцинації: діти щепляться за схемою відповідно до календаря щеплень, дорослі – через кожні 10 років.

Необхідно пам’ятати, що інфекція не має поширення за умови, коли в суспільстві буде створено стійкий колективний імунітет – не нижче 95%.
Нажаль, за даними МОЗ України, рівень вакцинації проти дифтерії населення протягом останніх років у межах 52%-59%.
Спеціалісти управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області 06.11.2019 масово вакцинувалися від дифтерії.

Таке рішення прийнято у зв’язку з напруженою епідемічною ситуацією в країні.
Тож звертаємось до всіх мешканців небайдужих до свого здоров’я, зверніться в найближчий час до свого сімейного лікаря та отримайте щеплення від дифтерії! Щеплення в лікувально-профілактичних закладах проводиться безкоштовно!