Ботулізм на Дніпропетровщині

07 листопада у прес-центрі ІА «МОСТ-ДНІПРО» відбулася прес-конференція на тему: «Ботулізм на Дніпропетровщині»
У прес-конференції взяла участь начальник відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович.
Неля Полюхович повідомила, що з початку року в Україні зареєстровано 81 випадок ботулізму, в результаті чого постраждало 90 осіб, 4 випадки – летальних.
У Дніпропетровській області за звітній період зареєстровано 7 випадків. Випадки зареєстровані в містах Нікополь, Кривий Ріг, Дніпро, Верхньодніпровськ та Нікопольському районі. За аналогічний період 2018 року в Дніпропетровській області було зареєстровано лише 4 випадки.
Найчастіше реєструють захворювання, пов’язані з вживанням в’яленої або копченої риби, грибів домашнього консервування, м’ясних і ковбасних виробів домашнього виготовлення.
Останній випадок ботулізму зареєстрований в Нікопольському районі 30 жовтня. Захворювання пов’язане з вживанням риби в’яленої: солоний карась, не патраний, власного приготування. «Чоловік придбав свіжу рибу на ринку в м. Нікополь приблизно за три тижні до захворювання. Готував рибу самостійно з порушенням технології приготування (без попереднього патрання і ретельного промивання) і зберігав без дотримання температурного режиму. Перші симптоми захворювання з’явилися 30 жовтня у той же день, коли почалася блювота, загальна слабкість, відмічались порушення дихання, двоїння в очах, помірне зниження артеріального тиску. У важкому стані хворий був направлений і госпіталізований до КЗ «Дніпропетровська міської клінічної лікарні № 21 ім. проф. Є.Г. Попкової». 31 жовтня хворому була введена протиботуліністична сироватка. На сьогодні хворий продовжує лікування в стаціонарі», – повідомила начальниця.
Неля Полюхович підкреслила, що у питаннях профілактики ботулізму основним є дотримання чистоти сировини. Тому чим чистіше відмито городину перед консервуванням, чим ретельніше промита риба перед засолом, тем менше ймовірність потрапляння до продукту збудника ботулізму. Рибу перед засолом у домашніх умовах необхідно звільнити від нутрощів, ретельно промити зовнішню й внутрішню поверхні. Гриби складно повністю звільнити від мікрочастинок ґрунту, тому не рекомендується консервувати їх у герметично закритих банках у домашніх умовах.
Не купувати і не вживати продукти харчування, виготовлені у домашніх умовах (консерви, в’ялену, копчену, солену рибу та інші) в місцях несанкціонованої торгівлі у приватних осіб.
Найкращий спосіб захистити своє здоров’я – утримуватися від вживання їжі, про якість якої вам невідомо!