Про епідускладнення з гострої кишкової інфекції серед дітей, які відвідують комунальний екологічний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №36 «Сонечко»

13.11.2019 зареєстровано 4 випадки захворювання на гостру кишкову інфекцію серед дітей, які відвідують комунальний екологічний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №36 «Сонечко» за адресою: м.Нікополь, вул. Каштанова, буд.57а. Харчоблок закладу зареєстровано в державному реєстрі потужності операторів ринку за № r-UA-04-29-106 від 30.11.2016.

Усі діти з діагнозами: «Гострий ентерит», «Гострий ентероколіт. Дизентерія» госпіталізовані до інфекційного відділення Нікопольської міської лікарні №1. За результатами лабораторних обстежень 18.11.2019 дітям встановлені заключні діагнози: «Гострий ентероколіт середнього ступеню важкості, викликаний Pseudomonas aeruginosa», «Гострий ентероколіт середнього ступеню важкості, викликаний Klebsiella pneumonia», «Гострий ентероколіт середнього ступеню важкості, викликаний Staphylococcus aureus», «Гострий ентероколіт середнього ступеню важкості, невстановленої етіології».

З метою встановлення причин та умов виникнення захворювання спеціалістами Нікопольського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області 13.11.2019 розпочато санітарно-епідеміологічне розслідування та інспектування закладу з відбором проб для проведення відповідних лабораторних досліджень. У ході обстеження та інспектування встановлено чисельні порушення вимог санітарного законодавства та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, що могли сприяти виникненню випадків захворювання на гостру кишкову інфекцію.

За порушення вимог законодавства керівнику закладу було надано припис про усунення порушень законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів від 15.11.2019 №4908/22-19.

За порушення законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин винесено: – рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обіг харчових продуктів та/або кормів від 15.11.2019 №04.2/1923828; – рішення про вилучення, знищення та/або відкликання з обігу харчових продуктів та/або кормів, що не відповідають законодавству про харчові продукти та корми і становлять загрозу для життя та здоров’я людини та/або тварини від 15.11.2019 №04.2/1923829, згідно з яким знято з обігу та вилучено 105 кг харчових продуктів без маркування та із закінченим терміном придатності.

Держпродспоживслужбою підготовлено розпорядження щодо усунення порушень санітарного законодавства, проінформовані органи виконавчої влади.

Протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження тривають.