УВАГА! ГРИП ПТИЦІ ПОЧАВ СВІЙ РУХ З ПОЧАТКУ 2020 РОКУ ТЕРЕНАМИ КРАЇНИ

Попереджуючі повідомлення щодо розповсюдження пташиного грипу почали надходити з країн, що межують з Україною: 17.01.2020 з Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії, 20.01.2020 з Чеської Республіки.
Відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області 19.01.2020 був встановлений діагноз на грип птиці у ПП «Хутір» с. Бугаків Немирівського району Вінницької області, де утримувалось більше 98 тис голів птиці яєчного напрямку.
У сучасному світі грип є однією з небагатьох інфекцій, які становлять серйозну загрозу для людства. Його вплив на птахівництво (знищення поголів’я птиці, карантинні та інші обмежувальні заходи, заборона торгівлі, додаткові ветеринарно-санітарні заходи) призводить до істотних економічних збитків. Дикі водоплавні та навколоводні птахи є основним природним резервуаром вірусів грипу та відіграють головну роль у підтриманні та розповсюдженні циркуляції цього збудника.
Для недопущення захворювання на грип птиці власник повинен
забезпечити комплекс заходів, які сприяють збереженню птиці в
особистому господарстві, а саме:
– утримувати птицю тільки у приміщенні (вільний вигул на дворі не використовувати задля зменшення контакту з дикою птицею);
– доглядати за поголів’ям тільки в змінному одязі та взутті;
– дотримуватися норм щільності птиці у вольєрі/ пташнику;
– здійснювати належну годівлю птиці та своєчасне прибирання годівниць;
– проводити своєчасне видалення посліду та дезінфекцію
сідала, кліток, приміщень, обладнання та інвентарю;
– здійснювати своєчасне виявлення та знищення ектопаразитів і
мишеподібних гризунів у приміщенні;
– використовувати воду з відкритих водоймищ для напування
птиці заборонено;
– санітарну обробку приміщення, де утримується птиця, проводити не рідше 1 разу на місяць.
Не приховуйте хвору птицю, не намагайтеся лікувати її самостійно. Негайно повідомляйте про захворювання домашньої птиці та її загибель ветеринарним фахівцям, що обслуговують територію за Вашим місцем проживання або до Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області за т. 099-723-16-99.