Щодо запобігання виникнення і поширення коронавірусу на території Дніпропетровської області

28 січня в Дніпропетровській обласній раді відбулася робоча нарада з питань запобігання виникненню і поширенню коронавірусу 2019-nCoV на території Дніпропетровської області.

 

Робоча нарада відбулась під керівництвом Голови Дніпропетровської ОДА Олександра Бондаренка та Голови Дніпропетровської обласної ради Святослава Олійника  за участю керівників зацікавлених служб та відомств.

Учасники наради обговорили заходи щодо створення епідемічної безпеки в області та визначили основні методи боротьби з коронавірусом 2019-nCoV.

В міжнародному аеропорту «Дніпропетровськ» та на залізничному вокзалі Дніпра організують «захисні кордони».

Мобільні пункти попередньої експрес-діагностики, карантинні умови та профілактичні заходи — такими були визначені основні напрямки стратегії інфекційної безпеки. Застосування безконтактних термометрів та тепловізорів допоможе своєчасно виявити хворих, які зійдуть з поїзду чи трапу літака. Під час виступу, Голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко повідомив, що сьогодні в аеропорт «Дніпро» для потреб спеціалістів Держпродспоживслужби надійдуть тепловізори для перевірки пасажирів, які потенційно можуть бути інфіковані вірусом.

Звертаємо увагу, що специфічного лікування коронавірусу 2019-nCoV не існує. Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендації:

– часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;

– під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою;

– уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;

– якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;

– не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.