Про запобігання виникнення і поширення коронавірусу на території Дніпропетровської області

29 січня у прес-центрі ІА «МОСТ-ДНІПРО» відбулася прес-конференція на тему: «Про запобігання виникнення і поширення коронавірусу на території Дніпропетровської області».

31 грудня 2019 року в місті Ухань (провінція Хубей, Китай) була зареєстрована група пневмоній невідомої етіології.

9 січня китайська влада повідомила в засобах масової інформації, що причина цієї вірусної пневмонії була спочатку ідентифікована як новий тип коронавируса, який відрізняється від будь-яких інших людських коронавірусів, виявлених досі.

Коронавіруси – це велике сімейство респіраторних вірусів, які можуть викликати захворювання від застуди до важкого гострого респіраторного синдрому.

Станом на 28.01.2020 офіційне число заражених китайським коронавірусом сягнуло 6 тисяч 49 випадків по всьому світі, 132 людини померло (повідомляє South China Morning Post з посиланням на дані держкомітету).

На сьогодні в Україні коронавірус не виявлено, а попередні чотири підозри щодо нього не підтвердилися. У хворих виявили грип типу «А» і «Б».

З метою запобігання виникнення і поширення короновірусу на території Дніпропетровської області 28 січня в Дніпропетровській обласній раді відбулося надзвичайне засідання експертної комісії, за участю Держпродспоживслужби.  

На робочій нараді обговорили заходи забезпечення епідеміологічної безпеки в області та визначили методи боротьби з небезпечним вірусом з Китаю.

В міжнародному аеропорту «Дніпропетровськ» та на залізничному вокзалі Дніпра організують «захисні кордони».

В аеропорту спеціалісти Держпродспоживслужби вже використовують тепловізори аби оперативно виявляти пасажирів із підвищеною температурою тіла. Тих, хто має симптоми ГРВІ, одразу направлятимуть до лікарень міста. 

 Чи варто хвилюватися щодо вірусу?

Якщо ви тісно не контактували з кимось, у кого є коронавірус, – зазвичай з мандрівниками з Китаю, а саме з Ухані, то ви, ймовірно, будете в безпеці. 

Симптоми захворювання

У пацієнтів з підтвердженим коронавірусом були респіраторні захворювання від легкого до важкого ступеня з симптомами лихоманки, кашлю, ускладненого дихання.

Симптоми коронавірусу можуть з’явитися як найраніше через 2 дні, найпізніше –  через 14 днів після контакту з хворим.

Тобто, людина може бути вже два тижні заражена коронавірусом, але не підозрювати про небезпеку.

Хвороба викликає ураження легень і пневмонію. Більш легкі випадки можуть нагадувати грип або застуду.

Діагностика.

В Україну до кінця тижня мають надійти спеціальні тести на визначення коронавірусу.  

Лікування!

Звертаю увагу, що специфічного  лікування, тобто вакцини від короновірусної інфекції  не існує.

Стандартні рекомендації ВООЗ  для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передавання цілої низки хвороб передбачають гігієну рук та практику безпечного харчування:

  • часто мийте руки з милом чи обробляйте дезінфекційними засобами;
  • під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;
  • уникайте близького контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  • якщо у вас підвищена температура тіла, кашель і утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте його про свої попередні подорожі;
  • у разі відвідування базарів у районах, де зараз фіксують випадки появи нового коронавірусу, уникайте безпосереднього незахищеного контакту з живими тваринами та поверхнями, що контактують із тваринами;
  • уникайте споживання сирих тваринних продуктів і страв без належної термообробки, обережно поводьтеся із сирими м’ясом, молоком чи органами тварин, щоб уникнути перехресного забруднення.